Сьогодні день пам’яті святих мучеників Платона і Романа

today 01.12.2021 query_builder 08:30 remove_red_eye 325 bookmarks Новини

Вони постраждали за свою віру в IV столітті. Про їхнє життя відомо небагато. За переказами Платон був братом мученика Антіоха. Народився в благочестивій сім‘ї, де отримав дуже хороше на той час виховання. Разом із братом почав проповідувати християнську віру ще в юні роки, розповідає ТСН.

Платон часто зустрічався з язичниками, розповідав їм про Христа і намагався навернути на свою віру. В той час правив імператор Агрипін, який був відомий своєю нетерпимістю до праведних християн. Він почув про Платона і наказав заарештувати його. Там Платона катували, щоб він відрікся від своїх слів. Проте він відмовився, за що його вбили.

Святий Роман також прийняв мученицьку смерть за християнську віру. Сталося це під час правління іншого імператора – Максиміліана. Роман був дияконом в місті Кесарія. Одного дня він зустрів єпарха, що поспішав на язичницьке свято. Роман почав переконувати його стати на шлях істинний. Той відмовився і наказав покарати Романа. Повз них проходив ще один християнин – Варул. Останній не захотів залишатися осторонь і заступився за Романа. Їх обох заарештували, а потім вбили.

Сьогодні День янгола святкують: Роман, Закхей, Платон, Анастасій, Варул, Алфей.

До слова, талісманом людей, які народилися 1 грудня, є бірюза. З давніх часів її вважали каменем щастя та приписували магічні властивості. Також існувала така думка: той, хто носить прикраси з бірюзою, ніколи не буде мати нестачі грошей.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

• тепло - зима теж буде теплою і м'якою, і навпаки;

• сильний вітер - взимку буде багато хуртовин;

• погода швидко змінюється - зима буде мінливою;

• яка погода вранці, вдень і ввечері, такою вона буде, відповідно, в грудні, січні і лютому.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,253