Сьогодні День пам’яті святих Петра та Февронії

today 08.07.2022 query_builder 06:34 remove_red_eye 117 bookmarks Новини

8 липня святкують день пам`яті Петра і Февронії. Їхній шлюб став зразком християнського шлюбу. А день 8 липня – святом людей, що люблять, і щасливої родини. Петро був князем Муромським. А Февронія – простою дівчиною з села.

Згідно з переказом, Петро (у ту пору на князівському троні ще сидів його старший брат), рятуючи старшого брата від змія, виявився цим змієм укушений і від отрути його сильно захворів. Слуга Петра дізнався про дівчину, яка, нібито, чудодійним чином лікує хворих і немічних. Розповів про неї своєму панові, і той відправив слугу до цієї дівчини просити допомоги, інформує lviv.media.

Февронія вилікувала Петра. А потім він на ній одружився. Вони довго княжили разом. Час той історики називають одним з найбільш спокійних. А як прийшла старість, взяло подружжя чернецтво, залишивши заповіт, щоб після смерті поховали їх разом. Померло подружжя в один день, кожен у своїй келії: спочатку помер Петро (у чернецтві Давид), а слідом за ним, дізнавшись про його смерть, і Февронія (Єфросинія), 25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.

Тільки не стали ховати їх разом, всупереч правилам чернечим. Поклали кожного в труну в різних церквах, але на ранок виявили труни порожніми. А тіла їх опинилися в загальній труні. Вирішили люди, що хтось переніс вночі тіла, і знову їх розлучили, цього разу міцно замкнувши. Але і на наступний ранок тіла подружжя опинилися разом в одній труні. Тому так і поховали їх, Петра і Февронію, разом.

Збереглися такі народні прикмети та традиції на цей день:

вважається, що якщо у цей день буде спекотно, то й найближчий місяць погода буде спекотною;

у небі видно ластівок - літо буде сонячним;

якщо ви почули глухий грім - чекайте на дощ найближчими днями;

після Петра і Февронії очікується ще 40 спекотних днів;

цього дня багато закоханих пар беруть шлюб чи влаштовують заручини, бо вважається, що такі пари житимуть у злагоді;

від цього дня русалки починають водити хороводи;

під час купання потрібно бути обережними, щоб русалки не потягли на дно;

сни в ніч з 7 на 8 липня можуть виявитися віщими, тож будьте до них уважні.

В день не можна сваритися, особливо з коханими. Не гоже сьогодні лінуватися та цілий день лежати на дивані. Не можна ходити босоніж по росі. Не можна пити алкогольні напої.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,182