Сьогодні день пам’яті великомучениці Анастасії

today 04.01.2022 query_builder 07:41 remove_red_eye 128 bookmarks Новини

Сьогодні в церковному календарі – день пам’яті великомучениці Анастасії. Народилася вона в Римі у сім’ї язичника Претекстата, який був сенатором, та таємної християнки Фавсти. Мати довірила виховання дочки відомому на той час Хрисогону, який відзначався глибокими знаннями в християнській вірі.

Коли мати померла, батько віддав Анастасію заміж за багатія, противника християнської релігії, Помплія. Цей шлюб був дуже важким для Анастасії, але дівчині навіть вдалося зберегти свою невинність (вона розповіла йому, що хворіє на невиліковну недугу). Жінка активно допомагала всім знедоленим та християнам, які перебували у в’язниці. Анастасія часто приходила туди, одягнена в жебрацьку одежу, давала їжу, мила і перев’язувала рани, пише ТСН.

За вміння втішати, позбавляти суму та забирати відчай, Анастасія отримала своє прізвисько Пусторозрішниця. Коли її чоловік дізнався про діяння дружини, то жорстоко побив її, зачинив в кімнаті і поставив вартових. Після смерті батька Анастасії, чоловік почав постійно катувати її, бажаючи після смерті дружини отримати багату спадщину.

Але Анастасія постійно молилася і змогла пережити свого ката. Всю отриману спадщину жінка віддала біднякам та нужденним. Про ці її дії дізнався імператор Діоклетіан і наказав спалити Анастасію. Її прив’язали до стовпа і підпалили гілляччя. Коли вогонь доторкнувся ніг великомучениці, її душа спочила з миром.

В народі великомученицю Анастасію вважають покровителькою породіль, тому їй моляться, якщо хочуть, щоб роди пройшли легко. Також вона допомагає захистити дітей від хвороб і є захисницею всіх невинно засуджених. 4 січня християни продовжували готуватися до Різдва, а тому для столу різали свиней. Найпопулярнішою стравою у наших предків вважалася свиняча ковбаса.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо хмари пливуть проти вітру, значить скоро почнуться снігопади;

яка погода 4 січня, такою вона буде у жовтні;

якщо на даху оселі з’явилися бурульки, рік буде врожайним;

якщо в річці мало води, рік буде несприятливим для рибалок, а влітку можна чекати посухи.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,186