Сьогодні День української писемності та мови та вшанування Нестора-літописця інформує

today 09.11.2021 query_builder 09:13 remove_red_eye 455 bookmarks Новини

Сьогодні в Україні відзначають День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, інформує glavcom.ua.

Нагадаємо, свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».

Преподобний Нестор-літописець - письменник-агіограф. Автор «Житій святих князів Бориса і Гліба» та «Феодосія Печерського». Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті врем’яних літ».

У народі було вірування, що якщо до ночі 9 листопада закінчити обіцяну роботу, то свята Параскевія, яка вшановується завтра, виконає будь-яке бажання. У давнину в цей день жінки ткали «буденну пелену». Робили це з 9 на 10 листопада в глибокому мовчанні.

За народним повір’ям, якщо в домі хтось хворіє або людина має якесь бажання, то потрібно прийняти обітницю, взяти на себе справу і зосереджено в повному мовчанні її виконати.

Вважалося, що творчим особистостям (акторам, співакам) не можна 9 листопада приймати в дарунок квіти. В іншому випадку слава скоро згасне.

З давніх часів Нестеров день вважається дуже важливим. Наші предки свято вірили, що якщо в будинок прийшли проблеми або біди, треба дати обітницю 9 листопада і в повному мовчанні до наступного дня її виконати. Вранці 10 листопада, в свято Параскеви, потрібно піти до храму, поставити свічку і помолитися цій святій. Вона обов’язково допоможе, щастя в дім поверне і всі диявольські підступи розвіє. У житті знову настане біла смуга.

Але якщо не виконати цю обіцянку, то можна накликати в дім біди. Тому з клятвами треба бути вкрай обережними, якщо не впевнені, що впораєтеся, краще не обіцяйте.

Щодо 9 листопада збереглися такі народні прикмети:

якщо протягом декількох днів сильний вітер дме в одному напрямку, то будуть опади;

якщо на деревах іній, то скоро буде мороз;

вранці туман – до відлиги;

якщо сніг випав на сиру землю, чекайте ранньої весни і багато пролісків;

якщо гусак на воду виходить і довго плаває, то похолодає нескоро.

Також в нашій країні сьогодні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Фото - glavcom.ua

92 запитів за 0,165