Сьогодні Филимонів день

today 27.12.2021 query_builder 08:57 remove_red_eye 226 bookmarks Новини

27 грудня в церковному календарі – Филимонів день та День пам’яті мучеників Аполлонія, Феотиха й Аріана. Вони жили в Єгипті та загинули за свою віру у Христа. Коли країною правив імператор Діоклетіан на християн відбувалися масові гоніння. Якщо людина відмовлялася поклонятися язичницьким ідолам, її жорстоко катували і мучили, інформує сайт ТСН.

Аполлоній був читцем і християнином. Він злякався тортур, а тому підкупив язичника Филимона, домовившись, що останній одягне його одежу і принесе ідолам жертву. Проте на Филимона зійшло осяяння Господнє. Він увірував в Ісуса Христа і заявив про це, не боячись покарання. Аполлоній почув про це, відчув сором за свої страхи і, покаявшись, зізнався теж в своїй вірі. Їх обох довго катували, а потім стратили, відрубавши голови.

У катуваннях брав участь правитель Аріан. На могилах страчених християн він отримав зцілення від хвороби. Це диво змусило його повірити в Ісуса Христа і прийняти хрещення. Один з охоронців Аріана – Феотих – підтримав свого правителя. За це їх зав’язали в мішки і кинули в море тонути.

Талісманом людей, народжених 27 грудня, є змійовик. Цей мінерал був відомий вже 5 тисяч років тому. Є відомості, що змійовик використовували в Китаї в III столітті до нашої ери. Існує чимало легенд, які пов’язані з походженням назви каменю. Найцікавіша історія розповідає про ті часи, коли Адам скуштував зелене яблуко (плід пізнання), але поперхнувся ним і шматочок яблука, вилетівши з горла, став каменем.

27 грудня не можна виходити з дому невмитим. Таку людину може атакувати нечисть або вдарити блискавка.

Не рекомендується торкатися до домашньої худоби. Не дозволялося сідати на коня.

Починаючи будь-яку справу, слід окропити себе водою. Також казали, хто буде носити гроші в кишені - зіткнеться зі збитками.

У Филимонів день християни намагалися ретельно прибрати свою оселю. Адже вважалося, що цього дня йде боротьба між темрявою і світлом. А в неохайних господарів в домі збирається нечисть. Також наші пращури вважали, що вся нечисть боїться води. А тому 27 грудня потрібно вмиватися та окропляти себе водою. Це захистить людину від злих сил.

Сон в ніч з 27 на 28 грудня несе в собі попередження для людини.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

27 грудня впродовж дня змінюється погода – скоро буде відлига;

якщо день теплий, то літо буде спекотним;

якщо вітер дме в один бік, а хмари пливуть в інший, скоро піде сніг і погода буде похмурою;

вночі був іній, значить, вдень можна чекати снігу;

27 грудня над лісом можна побачити сині плями – випаде сніг;

яка погода у Филимонів день, такої слід чекати в лютому;

Ворони голосно каркають всією зграєю - до похолодання.

Якщо 27 грудня мороз і сильний вітер, то в наступному році буде хороший урожай.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,232