Сьогодні – Парамонів день

today 12.12.2021 query_builder 08:06 remove_red_eye 223 bookmarks Новини

Православна церква 12 грудня вшановує пам'ять мученика Парамона Віфінського, який разом із іншими 370 мучениками постраждав за віру 250 року. Інші назви свята: "Парамон", "Парамонів день", "Зорник", інформує УНІАН.

Язичники запроторили християн у в'язницю, змушуючи зректися переконань і вклонитися ідолам. Місцевий житель Парамон дізнався про це та відкрито виступив проти жорстокості правителів. На покарання за це його обезголовили разом із рештою мучеників.

Сьогодні не можна лінуватися. Також не варто ігнорувати страхи - їм обов'язково потрібно знайти причину. Не потурайте шкідливим звичкам, бо вони погано вплинуть на ваше майбутнє. Уникайте конфліктів, навіть найменша сварка може швидко перерости в гучний скандал і обернеться серйозними наслідками. Уникайте ризику.

Цього дня люди очищали покрівлі від снігових "шапок". Цікаво, що робити це потрібно було неодмінно віником або мітлою, але в жодному разі не лопатою — щоб дах не схуд.

Також на Парамона говорили, що "земля кам'яніє, а річка холоне". Люди вірили, що цього дня зима в ведмежій шкурі ходить по селах, по дахах стукає, бабам велить вставати, печі топити, каші варити.

По снігу цього дня робили прогнози на майбутній рік. "Зима без снігу - не бути хлібу"; "Сніг глибокий - рік хороший"; "Багато снігу - багато хліба, вода розіллється - сіна набереться" - казали в народі.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

зоря червона - бути грудню ясним;

заметіль - ще тиждень буде така ж погода;

багато снігу - наступний рік буде врожайним;

немає снігу - в найближчі сім днів будуть сильні морози;

зірки яскраві - до морозу, тьмяні - до тепла.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,240