Сьогодні Різдво Іоанна Предтечі, день пам’яті Преподобного Антонія Димського

today 07.07.2022 query_builder 07:08 remove_red_eye 244 bookmarks Новини

Сьогодні православні віруючі відзначають Різдво Іоанна Предтечі. Згідно з переказами, у 2-3 столітті на світ з'явився хлопчик, який пророкував Пришестя Христа і пізніше хрестив його. На честь пам'яті святого сьогодні також відзначають народне свято - Івана Купала, інформує УНІАН.

Також 7 липня - день пам'яті Преподобного Антонія Димського. Святий народився в Новгороді близько 1157 року. Прийняв постриг в Хутинському монастирі і там же став ігуменом після того, як преподобний Варлаам помер. Через деякий час він покинув монастир і оселився поблизу Димського озера. Антоній прирік себе на важкі муки в ім'я християнства. Трохи пізніше навколо нього стала збиратися братія. Віруючі побудували церкву і назвали її ім'ям Антонія Великого. Преподобний прожив у монастирі до кінця життя. Його мощі були визнані нетлінними, але навала татар змусила християн опустити їх в землю.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

у цю ніч зоряно - буде багато грибів;

сильна роса - до врожаю огірків;

вдень дощ - через п'ять днів буде сонячно;

аромат польових квітів посилився - до дощу.

Сьогодні відзначається день Івана Купала, тому можна купатися у відкритих водоймах, головне - не запливати занадто далеко. Можна розгадувати свої сни, збирати лікарські трави, проводити обряди і народні гуляння.

У цю дату категорично заборонено топтати рослини, особливо лікарські, а також скаржитися на життя, конфліктувати та сваритися. Згідно з народними повір'ями, 7 липня краще не спати, інакше нечиста сила може проникнути в будинок. Віддавати, продавати чи позичати щось, особливо гроші, теж не рекомендується.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,185