Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці та Міжнародний день миру

today 21.09.2021 query_builder 07:08 remove_red_eye 588 bookmarks Новини

Сьогодні, 21 вересня, святкують Різдво Пресвятої Богородиці. У народі свято називають або Друга Пречиста, Різдво Богородиці, Мала Пречиста. Різдво Пресвятої Богородиці належить до 12 найбільших церковних свят і власне саме воно й відкриває їхній лік у церковному новому році, який розпочався 14 вересня. Християни відзначають це свято приблизно з VІ століття, повідомляє glavcom.ua.

… Батьки Діви Марії - Йоаким і Анна, були благочестивим подружжям, але не мали дітей. Юдеї, які вважали безпліддя Божою карою людині за її гріхи, насміхалися над ними. Одного разу на святі священик у Єрусалимському храмі навіть відмовився прийняти у Йоакима жертву, привселюдно назвавши його грішником. Чоловік засмутився з того і довго з плачем молився Богові. Тоді йому явився янгол, котрий напророкував скоре народження дитини. У відповідь старий пообіцяв присвятити дитя Богові. Тим часом Анна теж бачила ангела і отримала подібну втіху.

Невдовзі у подружжя й дійсно народилася дівчинка, яку назвали Марією. Смисл свята полягає у прославленні Богородиці – першої події у ряду тих, якими Господь готувався врятувати людство. А ще в тому, що людина має вірити й довіряти Богові, навіть тоді, коли в неї саму ніхто не вірить.

На честь свята Різдва Пресвятої Богородиці в Україні зведено чимало храмів.

У цей день заборонено працювати, зокрема і займатися справами по дому, лихословити, пліткувати і лаятися – це гріх. Всі образи і негаразди слід пробачити. Під час застілля не можна змітати крихти на підлогу, а залишки їжі треба віддати тваринам або птахам.

У день народження Богородиці не можна вживати м’ясо та алкоголь.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

яка погода в цей день, такою й осінь буде. Якщо тепло на вулиці, то й осінь буде теплою і погожою;

чим більше на цибулі лушпиння, тим холодніше зима буде;

яскраво-червоний захід або світанок – до вітряної та дощової погоди;

з ранку іній на траві – до негоди;

з дерев практично все листя опало – зима буде ранньою;

на деревах павутини багато – до тепла;

зайці риють нори – до суворої зими;

перелітні птахи низько летять – до похолодання.

21 вересня вся вода в криниці – свята.

Бездітним жінкам, які мріють завагітніти, в цей день потрібно молитися, щоб Господь послав їм дитину. Також слід замовити молебень в церкві та подати милостиню жебракам.

У цей день іменини святкують Яна, Георгій, Марія, Іван і Єгор.

В Україні цього дня у 1920 році Раднарком ввів обов'язкове вивчення української мови в школах, а у 1940 році був відкритий Львівський театр опери та балету.

Міжнародний день миру був заснований у 1981 році. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

У 2015 році, 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй були ухвалені 17 цілей в царині сталого розвитку. Цей порядок денний на період до 2030 року закликає держави вжити заходів, спрямованих на досягнення цих цілей протягом наступних 15 років. Ці 17 цілей полягають у тому, щоб викорінити злидні, захистити планету і забезпечити загальне процвітання.

Фото із сайту glavcom.ua

93 запитів за 0,197