Сьогодні розпочинається Великий піст

today 15.03.2021 query_builder 09:33 remove_red_eye 285 bookmarks Новини

Сьогодні у християн східного обряду розпочинається Великий піст, який у народі ще називають Чотиридесятницею, адже його основна частина триває 40 днів. Це один з найголовніших і найсуворіших постів протягом року. По його закінченню всі ми святкуватимемо Великдень.

Нагадаємо, що цей піст встановлено на згадку про сорокаденні страждання Ісуса Христа у пустелі. Останній Страсний тиждень, коли християни згадують Таємну вечерю, суд і страту Христа, найсуворіший щодо обмежень у харчуванні.

Цього року Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня включно.

Під час посту заборонено вживати м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти, всілякі делікатеси, в тому числі морепродукти, спиртне, крім вина в окремі дні.

Також у цей період не можна вінчатися, займатися сексом, лаятися, ображати один одного, брехати, лихословити. Не варто також дивитися телевізор, відвідувати нічні клуби, інші розважальні заклади.

Під час посту треба частіше відвідувати церкву, молитися вдома, не ображатися і пробачати людям їх образи, це час, коли слід робити добрі справи, займатися благодійністю, бути добрішими до оточуючих.

Варто запам’ятати, що піст – це не дієта, а час, спрямований на духовне збагачення і виховання людини, час переосмислення своїх вчинків, морального зростання.

До речі, діти, вагітні, молоді мами, хворі та люди похилого віку можуть вживати необхідний їм набір продуктів без обмежень.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,276