Сьогодні Савин день

today 18.12.2021 query_builder 09:18 remove_red_eye 305 bookmarks Новини

Сьогодні церква вшановує преподобного Саву Освяченого. Все своє життя він присвятив Богу та служінню людям. Саме Сава причетний до відкриття кількох монастирів та лавр. Також він заснував монастирський Єрусалимський статут, інформує сайт ТСН.

Народився Сава в Каппадокії в 439 році. Ще в дитинстві хлопчик дізнався про християнство і у 8 років вирішив піти жити в монастир святої Флавіани. Постриг Сава прийняв в 17 років. В той же час у нього з’являється дар чудотворця.

Тривалий час Сава подорожував відлюдником. Одного разу він побачив простору печеру, в якій і вирішив залишитися. Слава про нього була такою великою, що згодом біля печери утворилася громада і люди почали будувати лавру. Назвали її на честь Сави Освяченого.

Талісманом людей, народжених 18 грудня, є гематит. Опис цього каменю є ще в давньовавилонському трактаті, який вийшов в I столітті до нашої ери. Назва походить від грецького слова “haima” – “кров”. У Давньому Римі навіть існувала легенда, що гематит можна знайти лише на місцях бойових дій, адже це застигла кров.

18 грудня не рекомендується планувати важливих справ, бо ладу з ними не буде. Не можна сваритися, якщо у власності є кінь, бо з ним буде біда. Не варто лаятися.

Сьогодні вагітні жінки намагалися не мити голову, бо вважалося, що дитина буде багато плакати.

Щоб преподобний Сава Освячений не образився, важливо цей день провести в молитві.

У народі 18 грудня називали “Савин день”. Згідно з народними звичаями люди в цей день намагалися відкласти всі домашні справи. Тому у господинь був справжній вихідний. Оскільки на Саву все ще триває Різдвяний піст, то на столі можна було побачити лише пісний борщ, пироги, капусту і яблука. На талан під подушку обов’язково клали монету.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо пухкий сніг починає танути і з’являються прогалини, то у найближчі дні буде потепління;

в печі тріщить поліно - на сильний мороз;

якщо 18 грудня в печі вогонь червоного кольору – до морозів;

якщо цього дня посвататися, то шлюб щасливим буде;

дим стелиться – до негоди;

білки залишають гнізда навіть у мороз – на відлигу.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,223