Сьогодні – Собор 12 апостолів

today 13.07.2022 query_builder 07:26 remove_red_eye 153 bookmarks Новини

Собор 12 апостолів — велике християнське свято на згадку про всіх верховних апостолів, послідовників Ісуса Христа. Кожен апостол, крім зрадника Іуди, має власну дату пам'яті, а в цей день вони вшануються всі разом, інформує сайт tsn.ua.

Це свято відзначається щороку в одну і ту ж саму дату, на наступний день після дня Петра і Павла.

Це свято присвячене дванадцяти апостолам: Петру Першоверховному, Андрію Первозваному, Іакову Зеведеєву, Івану Богослову, Пилипу, Варфоломію, Фомі, Матвію, Якову Алфеєву, Тадею, Симону Кананіту, а також апостолу Маттію, обраному до числа дванадцяти апостолів замість Юди Іскаріота.

За переказами Ісус Христос зібрав собі учнів серед простого люду за три роки до свого розп'яття на Хресті. Він обирав з тих, хто щиро повірив, а також вмів проповідувати християнство у масах. Спочатку Ісус обрав 70 учнів, серед яких вже виокремив 12 верховних апостолів. Своєю апостольською діяльністю учні Христа викликали невдоволення у тогочасному язичницькому світі. Їм довелося немало пережити під час свого служіння, і більшість з них закінчила життя мученицькою смертю. Саме у день Собору дванадцяти апостолів вшановуються одночасно всі вони.

За церковною традицією 13 липня треба прийти до церкви і поставити свічку на честь 12-ти апостолів. У святих можна попросити заступництва, благополуччя та здоров'я для рідних і близьких людей.

У цей день наші предки піднімалися на найближчий пагорб і дванадцять разів кланялися сонцю. День проводили за роботами в городі, зокрема, за сінокосом, пише УНІАН.

У цю дату особливо корисними вважаються курячі яйця. На Русі вони були символом сонця і життя. У цю дату обов'язково слід з'їсти варене яйце, а мандрівники брали з собою яйце в дорогу на удачу.

Дівчата в цей день проводили ритуал на щасливе майбутнє: надягали червоні намиста і носили їх цілий день, а ввечері кидали ці намиста в річку. 13 липня потрібно присвятити добрим справам. Вважається, що якщо людина сьогодні зробить добро, то воно пізніше повернеться подвійно.

У цей день не можна: скаржитися; сумувати; проявляти агресію; вихвалятися; стригти волосся; робити крупні покупки. У цей день не варто згадувати погані події і образи. Відпустіть все зле. Прибирання і прання сьогодні також під забороною.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

жовті хмари обіцяють дощ, сірі - сильний вітер, якщо хмари білі, то погода буде спекотною і сухою;

багато роси зранку – буде ясний день;

жаби гріються на сонці - до сильної спеки;

якщо зозуля продовжує співати, то літо буде дуже спекотне і затяжне, а осінь - пізньою. А якщо пташка притихла, то осінь прийде рано;

якщо зозуля в цей день довго кує, це означає, що літо довго буде теплим.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,163