Сьогодні відзначається свято апостолів Петра і Павла

today 12.07.2021 query_builder 12:26 remove_red_eye 192 bookmarks Новини

Сьогодні, 12 липня, християни східного обряду відзначають одне з найбільших християнських свят – день Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла.

Цього дня закінчується Петрівка – піст, що тривав упродовж кількох тижнів. В Україні з днем Петра і Павла пов'язувалося багато повір'їв та звичаїв. На Петра вперше після посту дозволялося готувати молочні страви. Господині варили вареники із сиром, пекли сирні бабки мандрики, інформує glavcom.ua.

Святий Петро вважався покровителем пастухів.

До цього свята колись ретельно готувалися: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, прибирали на подвір'ї. Вранці цього дня всі йшли до церкви. Дівчата прикрашали свої голови вінками із польових квітів, а особливо червоними маками. Повернувшись із церкви, люди розговлялися мандриками. У цей день господарі неодмінно виносили громадським пастухам гостинця: мандрик та грудку масла.

На Бойківщині пастухи збиралися на пасовиську, будували «петрівник» – невелику землянку чи загорожу, прикрашену зеленню і разом обідали. Їли молочне – щоб корови краще доїлися.

У східних регіонах України існував звичай на Петра «заполіскувати дійниці». Жінки обідали гуртом, а потім рвали трави, що мають жовтий цвіт, і годували ними корів: «щоб жовте молоко було».

Після Петра розпочиналися жнива.

На Петра і Павла наші пращури спостерігали за погодою:

якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий;

як іде на Петра дощ, то буде гнити картопля;

як на Петрів день спека, то на Різдво мороз.

Фото із сайту glavcom.ua

92 запитів за 0,278