Сьогодні вшановується пам’ять святителів Петра і Павла

today 23.09.2021 query_builder 06:47 remove_red_eye 562 bookmarks Новини

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна, інформує glavcom.ua.

Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загинув мученицькою смертю. Павло проповідував на території Нікеї, про його життя мало відомостей.

Зазвичай саме 23 вересня, на Петра і Павла, прийнято було зривати горобину і вішати кисті над дахами будинків. Слов'яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб.

Але цього дня не можна було зривати всю горобину з дерев - залишали ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас.

Вважалося, що саме до 23 вересня горобина стає смачною. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки сприяли тому, щоб горобина набувала так званий зацукрований смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.

Наші пращури спостерігали цього дня за природою. Ось лише деякі з прикмет.

Багато горобини в лісі - до похмурої осені і суворої зими. Мало горобини означало, що осінь буде суха, а зима – пізньою.

Горобина, яку зібрали в цей день, захищає від застуди і нечистої сили. Крім того, вона лікує головний біль.

Гілочка горобини на столі приносить в дім щастя.

Ягоди клали під дах будинків для того, щоб чорт не вселився, а ще, щоб в будинку було щастя.

Ті, хто 23 вересня вирушає в дорогу, можуть бути спокійні: з ними нічого не трапиться.

23 вересня заборонено сваритися, лаятися і кричати; не можна босоніж ходити по росі; займатися важкою фізичною працею; не варто тримати вдома старі і поламані речі; не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує; а ще не слід зловживати шкідливою їжею і піддаватися шкідливим звичкам.

Цього дня день янгола відзначають Павло, Петро, Андрій, Антоній, Костянтин, Богуслав, Климент.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,188