Сьогодні вшановується пам’ять святого Луки

today 31.10.2021 query_builder 08:11 remove_red_eye 73 bookmarks Новини

31 жовтня вшановується пам’ять святого Луки, якого вважають автором одного із чотирьох Євангелій. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Уже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах. Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки Євангелія, а й Діяння святих апостолів. Крім того, згідно з історичними відомостями, саме Лука є першим іконописцем, повідомляє glavcom.ua.

У день Луки вранці люди вирушали до церкви для того, щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

В цей день наші пращури спостерігали за погодою:

якщо сніг не випаде, то зима настане нескоро;

якщо корови скриплять в хліві зубами, то зима очікується холодною і довгою;

якщо в кінці жовтня «роги» місяця на небі орієнтовані на північ, то буде сухо і швидко ляже сніг, а якщо вони спрямовані на південь, то до листопада буде сльота;

якщо в цей день хмари пливуть з півночі на південь – до сонячної погоди, а з півдня на північ – до негоди.

Сьогодні не можна переїдати. Також заборонено спилювати дерева, обривати кору і гілки. А ще не можна позичати гроші і їжу. При цьому потрібно відмовитися від гострої їжі і категорично не можна вживати алкоголь.

31 жовтня день янгола відзначають Йосип, Юлій, Лука, Марина, Злата, Юліана, Гаврило, Давид, Юліан, Семен.

Також сьогодні Хелловін, свято, яке відзначається переважно в США. Історія цього свята налічує кілька тисячоліть. Культурологи вважають, що Хелловін святкували ще в кельтські часи. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти. Американці святкують Хелловін особливо яскраво. Вони надягають маски, запалюють свічки, а діти ходять по сусідах, вимагаючи в жартівливій формі солодощі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,222