Сьогодні вшановують пам’ять пророка Авакума

today 15.12.2021 query_builder 10:00 remove_red_eye 213 bookmarks Новини

Православна церква 15 грудня вшановує пам'ять пророка Авакума. Предки у святого просили міцний сон для дітей. У народі день назвали "Авакум крижаний", повідомляє УНІАН.

Жив він у краю Юдейському. За своє благочестиве і добродійне життя отримав від Бога вміння бачити майбутнє. Саме Авакум пророкував поневолення Єрусалима, зруйнування храмів, вбивства людей. Біди, що мають статися глибоко розчарували пророка. Коли цар халдей Навуходоносор з силою пройшов по Єрусалиму, Авакум втік і жив на чужині. Повернувся на батьківщину тільки після того, як Єрусалим покинув цар.

Найбільше диво сталося з пророком, коли він ніс обід женцям. Авакум побачив Ангела Господнього, який сказав йому дати їжу пророку Даниїлу, що томився в той час в темниці в Вавилоні. Ангел також переніс пророка в Вавилон.

Талісманом людей, народжених 15 грудня, є гіацинт. У давнину цей камінь був улюбленим в багатьох країнах світу. Особливо ж його шанували греки. Він вважався символом чоловічої краси і сили. Назву свою камінь отримав на честь юного сина царя Спарти – Гіацинта, який був відомий своєю красою.

Сьогодні не бажано згадувати погане минуле, плакати і сумувати. Краще розрахуватися з боргами. Не варто піднімати знайдені на землі речі. Намагайтеся не говорити надто багато.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

стоїть погана погода - такою вона буде до 30 січня;

зірки яскраво світять - до морозу;

навколо місяця з'явилось темне коло - до хуртовини.

15 грудня молоді незаміжні дівчата традиційно влаштовували тихі посиденьки, на яких було прийнято вишивати і розповідати різні історії. А сімейні жінки цього дня проводили народні ритуали, щоб діти вночі не плакали.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,352