Сьогодні вшановують Павла Сповідника та Варлаама Хутинського

today 19.11.2021 query_builder 13:55 remove_red_eye 425 bookmarks Новини

Павло Сповідник жив у IV столітті в Константинополі, був патріархом. У ті часи аріани були дуже впливові і не хотіли, щоб Павло став архієпископом. Вони бажали, щоб пост зайняв їх однодумець. Проте, Павло все-таки отримав цю посаду. Аріані кілька разів зводили його з кафедри, а потім відшукали на засланні і вбили, розповідає УНІАН.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається церковне свято - Павло Льодостав.

Також сьогодні день пам'яті преподобного Варлаама Хутинського.

Варлаам був з родини багатих новгородців, з дитинства любив священні книги. Не грав з іншими дітьми і мріяв про чернече життя. Після смерті батьків Варлаам роздав все своє майно і відправився в пустелю. Потім оселився в лісі на пагорбі Хутинь.

Незабаром до нього почали приходити люди - за порадою, за допомогою, за благословенням. На місці того пагорба був побудований храм, Варлаам віддав на його потреби останні гроші і написав статут. Ще за життя святий удостоївся дару прозорливості і чудотворення. Помер Варлаам Хутинський у 1192 році.

Збереглися такі народні прикмети:

якщо 19 листопада снігопад - зима буде сніжною;

• червоне вечірнє небо - до похмурої погоди і вогкості;

• гуси у воді купаються - до потепління;

• вітру немає 19 листопада - скоро похолодає.

Сьогодні категорично заборонено давати або позичати гроші. Вважається, що краще утриматися від вживання м'ясних продуктів. За старих часів люди вірили, що чоловік, який відправляється на риболовлю, повинен зловити хоча б одну рибу - з порожніми руками додому приходити не можна.

Наші предки говорили, що лід, який утворюється на річках в цей день, не розтане до весни. Саме тому чоловіки починали готуватися до зимової риболовлі - перебирали снасті і лагодили їх. Також дивилися на погоду, щоб зрозуміти, коли краще їхати за уловом.

Фото - УНІАН

92 запитів за 0,169