Сьогодні вшановують преподобного Феодора Студита, святих мучеників Віктора та Стефаниду

today 24.11.2021 query_builder 07:48 remove_red_eye 137 bookmarks Новини

Сьогодні за релігійним календарем – день пам’яті святих мучеників Віктора та Стефаниди. Вони були страчені через своє небажання відмовитися від християнства, розповідає ТСН.

Святий Віктор перебував на службі в римському війську за часів правління Марка Аврелія. Воєначальник вимагав у своїх воїнів зречення від релігії під час гоніння християн. Але Віктор твердо стояв на своєму. За це його піддали жорстоким тортурам. Здивуванню катів не було меж, коли вони побачили, що рани на тілі воїна не з’являються, а сам він своїми молитвами зцілює сліпих.

Стефанида була дружиною одного з катів. Вона також бачила ці дива і відкрито заявила, що хоче перейти в християнство. За це її схопили, прив’язали між двома схиленими пальмами і розірвали. А Віктора в той час обезголовили.

24 листопада ще одне православне свято – День пам’яті преподобного Феодора Студита. Все своє життя він присвятив християнській вірі, незважаючи на численні заслання та тортури. Він народився 758 року в заможній сім’ї. Здобув досить хорошу освіту в Константинополі.

Навіть після того, як Феодор вирушає до монастиря у Саккудіані, продовжує ретельно вивчати Святе Письмо. Невдовзі його призначають там ігуменом. Святий Феодор розкрив злочинні дії царя Костянтина, який заслав в монастир свою дружину, щоб одружитися на родичці. За це Феодора ув’язнили, жорстоко катували, а потім заслали в Солунь.

Після смерті царя Феодора звільнили, а також віддали під його управління Студійський монастир. Але правителі далі продовжували гоніння за Феодором. До Константинополя він зміг повернутися лише в 820 році. Але він разом із кількома учнями оселився на мисі Акрит. Там він і помер в 826 році.

Сьогодні День янгола святкують Вікентій, Максим, Євген, Віктор, Степан, Олександр, Федір, Стефаніди.

До слова, талісманом людей, народжених 24 листопада, є берил. На Сході цей камінь завжди вважався сильним амулетом. Його носили як захист від пристріту, лихої причини, негативної енергії. Символізує берил добробут, тому його часто дарують сімейним парам.

Сьогодні не можна влаштовувати сватання і весілля - подружнє життя буде нещасливим. Не варто з'ясовувати стосунки, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями - є ризик спровокувати конфлікт.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

• яскраве сонце - незабаром похолодає;

• мокрий сніг - протягом тижня настане відлига;

• на вулиці тепло - зима буде теплою, і навпаки.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,184