Сьогодні вшановують святого апостола Пилипа

today 27.11.2021 query_builder 09:25 remove_red_eye 444 bookmarks Новини

Сьогодні, 27 листопада, віряни вшановують День пам'яті святого апостола Пилипа. Святий апостол був з числа дванадцяти учнів Христа. У ранній юності він був відданий вчитися, дізнався про пришестя Месії і всім серцем хотів його побачити. Коли з'явився Іоанн Предтеча, Пилип покинув свою сім'ю і став учнем проповідника, а потім і Христа. Він читав свої проповіді в Азії та Африці, за все життя зробив багато чудес. Одного разу в Греції він зустрів єврейського первосвященика, який намагався вбити святого Пилипа, але осліп, інформує УНІАН.

Одне з найбільш значущих діянь апостола - звернення в християнство цілої країни Ефіопії. Помер апостол мученицько - його розіп'яли вниз головою.

Існував звичай, згідно з яким, 27 листопада треба було винести їжу для домовика за межі будинку. Вважалося, що він допоможе зберегти худобу протягом зими. Вовки на Пилипа стають злими, тому люди намагалися цього дня триматися подалі від лісів і відкритих місцевостей.

У народі збереглися такі народні прикмети:

іній вранці 27 листопада – наступного року буде багатий урожай вівса; пішов дощ на Пилипа –можна сподіватися на багатий урожай пшениці; ворона каркає – скоро відлига буде; хмарність чи снігопад віщують негоду на травень; якщо не зіграєш весілля до 27 листопада, то до наступного року сім’ї не створиш.

Сьогодні не можна робити ремонт, не слід братися за рукоділля, не можна ходити й до лісу.

У суботу, 27 листопада, іменини відзначають Григорій, Сергій, Федір, Пилип.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,173