Сьогодні вшановують святого Климента, який прославився даром зцілення хворих

today 08.12.2021 query_builder 09:06 remove_red_eye 220 bookmarks Новини

Православна церква 8 грудня вшановує пам'ять святого Климента. Він прославився даром зцілення хворих і здатністю виганяти злих духів з одержимих. Ще день назвали "Клим холодний". Предки вважали, що святий Климент призводить зиму, тому готувалися до сильних морозів, повідомляє УНІАН.

У православ'ї його вважають одним з перших християнських проповідників на Русі. За переказами, його заслали з Риму в район сучасного Севастополя.

Історичних свідчень про Климента збереглося мало. Згідно з православним житієм, написаним пізніше, Климент походив із знатної римської сім'ї. Незабаром після народження хлопчика, його батьки з трьома синами вирушили морем до Афін, але потрапили в трощу корабля. Усі п'ятеро вижили, але втратили один одного. Подорослішавши, Климент почав шукати відповіді на запитання, що відбувається з людьми після смерті (бо вважав своїх рідних загиблими), і так прийшов до християнства. Вже після хрещення юнакові вдалося знайти своїх братів, батька та матір.

За народним повір'ям, в цей день не можна скаржитися на холоднечу. Тому важливо бути бадьорим і веселим - тоді мороз нагородить міцним здоров'ям. Намагайтеся не виходити з дому без особливої потреби, особливо в темний час доби. З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

великі снігові намети - до хорошого врожаю в наступному році;

снігопад - до дощового літа;

на річці вода вище льоду піднялася - до потепління;

півні рано заспівали - скоро буде відлига.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,231