Сьогодні вшановуються преподобні Павло та Нифонт, святий Феодул

today 05.01.2022 query_builder 09:13 remove_red_eye 84 bookmarks Новини

Сьогодні день пам’яті преподобного Павла Неокесарійського. Він був відомий непорушною вірою та своїми чеснотами.

У часи діянь преподобного Павла Неокесарійського Никомидією правив жорстокий правитель Ликимій, який був відомий гоніннями проти християн. Коли він почув про благочестиві справи Павла, то відразу викликав його до себе, повідомляє сайт ТСН.

Павлу погрожували, морили голодом, довго били. Проте дух його залишався незламним. Тоді Павлу вклали до рук розпечений обруч із заліза та стягували скобами, допоки залізо не охолонуло. Через ці тортури руки преподобного так сильно спеклися, що він більше не міг ними нічого робити. Після цього його кинули до в’язниці.

Преподобного Павла разом із іншими ув’язненими за християнську віру звільнили і повернули на батьківщину, коли на престол зійшов Костянтин Великий. На I Всесвітньому Соборі в Нікеї його представили імператорові, який приклався до рук святого та поцілував їх. Преподобний повернувся до свого міста, де керував паствою до самої своєї смерті.

А ще 5 січня – день пам’яті преподобного Нифонта Кіпрського. Все його життя можна взяти за приклад відчайдушної боротьби з гріхопадінням. Воно дає людям надію, що щире каяття веде до прощення.

Маленьким хлопчиком Нифонт був богобоязливим та слухняним. Проте погане оточення негативно вплинуло на нього в юності. Він почав вести гріховне життя, проте в хвилини просвітління жахався своїх вчинків. Проте Нифонт вважав, що прощення йому вже неможливо отримати, а тому продовжував котитися вниз.

Одного дня товариш сказав Нифонтові, що його обличчя стало чорним. Ці слова сильно вплинули на юнака. І він вирішив знову повернутися до праведного життя. Він відрікся від усього мирського та щоденно молився Божій Матері. Чотири довгі роки Нифонт вів боротьбу зі спокусою.

Завдяки своїй силі волі Нифонт заслужив прощення та отримав від Бога дар бачити в людях демонів і виганяти їх. Постарішавши, Нифонт відправився до Олександрії. За Божим пророцтвом там патріарх посвятив його в єпископи міста Констанція (Кіпр). За легендою, перед смертю перед святим явилися янголи та Божа Матір.

Також 5 січня християни вшановують святого Феодула. Прийшло воно до нас з раннього християнства. Святий був читцем при церкві в період гонінь на християн і на той час став однією з найвідоміших жертв. Коли Феодула схопили, то запропонували відректися від віри. Проте він обрав смерть.

Талісманом людей, народжених 5 січня, є перли. Природні білі перли зустрічаються вкрай рідко, адже на їхнє утворення йдуть роки. В складі цих каменів є карбонат кальцію та роговий білок конхіолін, які об’єднуються, коли чужорідне тіло потрапляє до раковини молюска. Перли вважаються символами вірності в коханні, допомагають зміцнити сімейні зв'язки та захищають почуття.

Наші пращури на Федулів день обов’язково йшли до церкви та молилися Богородиці. Люди намагалися закінчити всі справи до Різдва, тому що вважалося, що тоді можна відігнати від оселі злих духів. Для цього щедро годували домашніх тварин, вичищали весь двір, займалися справами по господарству. Також цього дня селяни пекли різну випічку, особливо пісну, та святкове печиво у вигляді різних тварин.

Після того, як печиво виймали з печі, його відразу загортали в ганчірки та ховали до Різдва, щоб воно не потрапило на очі нечистій силі. Цікаво, що цією перепічкою обов’язково пригощали домашню худобу, а на стіл виставляли лише найсмачніше печиво.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дме сильний вітер та йде сніг – в липні буде холодно і дощ;

вітряно, варто чекати доброго врожаю;

кури неспокійно себе ведуть до заметілі;

5 січня хропить кінь – буде сніжна буря.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,178