Сьогодні вшанування Собору 70 святих апостолів

today 17.01.2022 query_builder 11:03 remove_red_eye 293 bookmarks Новини

Сьогодні – день вшанування Собору 70 святих апостолів. Ця подія була створена для того, щоб запобігти незгоди в шануванні святих апостолів, а також нагадати вірянам, що кожен з них є рівноправним, повідомляє сайт ТСН.

Христос перед останньою своєю проповіддю у Галілеї, обрав 70 апостолів, які мали тимчасове призначення стати “вісниками”. Саме вони повинні були розповсюдити по світу благу вість про прихід Христа. Ходили апостоли по двоє і проповідували Євангеліє в усіх містах, які відвідували.

У Собор 70 святих апостолів входять ті, хто бачив Христа або чув про нього, а також їхні послідовники. Дехто з них були учнями 12 апостолів і часто супроводжували їх. За проповіді та християнську віру багато апостолів були заарештовані та померли в страшних муках.

Коли зійшов Святий Дух, то 70 апостолів почали проповідувати. А головна їхня заслуга в тому, що саме вони започаткували шанування Святої Трійці.

У народі 17 січня називали Феоктистів день. Люди йшли до церкви та молилися преподобному Феоктисту. Якщо родич вирушав у далеку дорогу, йому за комір обов’язково пришивали квітку чортополоху. Вірили, що так нечиста сила не зведе його зі шляху, а зла людина не зіпсує подорож поганим словом. 17 січня також брали ікону і обходили з нею навколо будинку, читаючи “Отче наш”. Це допомагало захиститися від нечисті, яка вводить людей в гріх.

Талісманом людей, народжених 17 січня, є тигрове око. Ще в стародавні часи цей камінь вважали потужним талісманом, який міг вберегти свого власника від невдач та лих. У деяких країнах тигрове око носили воїни, тому що вірили, що так отримують магічний захист під час битв. А щоб посилити властивості каменю, вирізали на ньому різноманітні магічні символи.

У цей день заборонялося підслуховувати чи підглядати. Краще не розповідати іншим про свої плани, якщо ви хочете, щоб вони здійснилися.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

на деревах багато снігу, прийдешній рік буде вдалим для бджолярів;

повний місяць і чисте небо вказують на сильну повінь навесні;

якщо 17 січня в печі слабка тяга, буде волога погода, а якщо сильна, то прийдуть морози;

небо безхмарне до затяжних морозів;

почути 17 січня крик лисиці до негоди;

якщо зоря червона, буде вітер.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,204