Сьогодні Введення в Храм Пресвятої Богородиці – одне з 12 найважливіших церковних свят

today 04.12.2021 query_builder 08:00 remove_red_eye 395 bookmarks Новини

4 грудня за релігійним календарем – введення в Храм Пресвятої Богородиці. Це свято вважається одним з 12 найважливіших церковних свят, повідомляє glavcom.ua.

Батьки Діви Марії довго не мали дітей. Подружжя було в розпачі й дало обітницю присвятити народжену дитину служінню Богу. І народилася в них донечка Марія. Коли дівчині виповнилося три роки, її одягли в найкращий одяг і привели до Єрусалимського храму.

Первосвященик зустрів її в храмі та повів у святая святих, у те приміщення, до якого з усіх людей лише сам ходив з очисною жepтовною кpoв’ю. Від цього дня дитина жила в храмі, присвячуючи свій час богоугодним справам: рукоділлю, молитвам і читанню Святого Письма.

4 грудня, в день Введення в храм Пресвятої Богородиці, не дозволялося веселитися. Існувала категорична заборона брати шлюби. Не можна займатися фізичною працею, а також вишивати, шити, прати, прибирати. Не можна ображатися, лютувати і засуджувати будь-кого.

В народі казали, що 4 грудня не можна давати в борг.

З давніх-давен збереглися погодні прикмети на цей день:

• морозний день - зима буде холодною і сніжною;

• яскраве сонце - погода буде хорошою;

• мороз - літо наступного року буде дуже спекотним.

А ще сьогодні день пам’яті преподобносповідниці Параскеви.

Параскева Федорівна Матієшина (1888 або 1890 – 1952) народилася в Україні, у селі Піщане (Кам’янець-Подільський уїзд, Подільська губернія), у побожній селянській сім’ї. Навчившись читати у три роки, майбутня черниця особливо полюбила Святе Письмо – книгу, яка тоді обов’язково мала бути у кожній християнській родині, яка себе поважає.

Параскева відмовилася виходити заміж і, попри протести рідні, досягла свого.

Цікаво, що наречений дівчини був такий вражений її подвигом, що сам прийняв схиму і став ченцем на Афоні. Знаючи своє покликання – чернецтво – дівчина у 1921 році пройшла рукопокладення.

Однак 1931 року радянська влада, яка боролася з будь-чим релігійним, звинуватила інокиню Параскеву в “церковній і місіонерській діяльності” та вислала до Казахстану на п’ять років.

Черниця не визнала себе винною в антирадянській пропаганді. На засланні працювала куховаркою, проте не припиняла своїх добрих справ і навчання інших православної віри. Навіть мирські й атеїстичні люди називали її “сестрою”.

1936 року Параскева як звільнена переселилася до Астрахані, де працювала у храмі, але у 1952-му вже була прикута до ліжка і терпіла страшний біль. Проте відзначають її терпіння і бадьорість.

Її не стало 4 грудня 1952-го – у день Уведення Богородиці до храму. Символічний день. 1972 року вищі священики і клір відзначили 20-річний ювілей подвижництва Параскеви – незважаючи на атеїстичний час, вони змогли це зробити. 2000 року її канонізували.

Фото із відкритих джерел

85 запитів за 0,206