Соціальні виплати отримуватимуть у громадах – позиція Офісу Президента

today 11.12.2020 query_builder 14:27 remove_red_eye 282 bookmarks Новини

Поширення застосування програми «Соціальна громада» має велике значення, адже люди мають отримувати соціальні виплати та сервіси у себе в громаді, а не в районах.

Про це заявила заступник керівника Офісу президента Юлія Соколовська на конференції Програми U-LEAD with Europe «Досягнення та виклики у сфері адміністративних послуг 2020-2021». Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на пресслужбу ОП.

“Люди мають отримувати соціальні виплати та сервіси у себе в громаді, а не в районах. Тому важливо якнайшвидше масштабувати програмний комплекс «Соціальна громада», який добре зарекомендував себе, на кожну громаду”, - підкреслила Соколовська.

Вона розповіла про виклики, які постали у сфері соціальної політики у зв’язку із завершенням процесу децентралізації, укрупненням районів та перерозподілом повноважень із соціального захисту між укрупненими РДА, центральними органами виконавчої влади та місцевими громадами.

Чиновниця зазначила, що з 1460 громад нині до «Соціальної громади» підключено вже понад 400, а ще 141 – у процесі під'єднання.

Соколовська вважає, що необхідно активізувати роботу з долучення громад до цього комплексу, щоб до березня 2021 року він працював у кожній з них. Водночас не можна допустити жодного дня погіршення соцпідтримки для людей, які її потребують.

Посадовець також нагадала, що для координації місцевої влади та центральних органів влади президент утворив Раду соціального розвитку регіонів, яка слугує майданчиком з узгодження нагальних соціальних проблем та пошуку шляхів їхнього вирішення. Вже на першому її засіданні розглянуто питання розподілу повноважень у сфері соцзахисту, фінансування та доступності структур, які забезпечуватимуть громадянам соціальну підтримку та соцвиплати.

87 запитів за 0,176