Споживачам послуг з централізованого опалення Боярки та Вишневого фактично повернуто 4,92 млн. грн

today 12.01.2021 query_builder 18:50 remove_red_eye 75 bookmarks Новини

Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області протягом 2020 року було здійснено 78 заходів державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, з них 3 планових та 75 позапланових, розглянуто 189 звернень громадян, повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Зазначимо, що перевірки, які були заплановані торік на ІІ, ІІІ та IV квартали, не відбулися у зв’язку із забороною на їх проведення у зв’язку з пандемією COVID-19.

Споживачам житлово-комунальних послуг Київської області фактично повернуто 5,68 млн. грн, в тому числі:

• споживачам послуг з централізованого опалення Боярки – 3,20 млн. грн,

• споживачам послуг з централізованого опалення Вишневого – 1,72 млн. грн,

• споживачам послуг з централізованого опалення Софіївської Борщагівки – 34,9 тис. грн,

• споживачам послуг з вивезення побутових відходів Обухова – 650,4 тис. грн,

• споживачам електроенергії у новобудовах Гостомеля – 39,6 тис. грн,

• споживачам послуг з централізованого опалення Гостомеля – 27,2 тис. грн.

У 72 % перевірених суб’єктів господарювання виявлені порушення державної дисципліни цін. З метою усунення порушень у сфері житлово-комунальних послуг суб’єктам господарювання Київської області винесено 22 приписи та 42 рішення, якими зобов’язано привести тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня та повернути необґрунтовано нараховану плату споживачам у сумі 4,92 млн. грн шляхом здійснення перерахунків.

За порушення державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін та одержання необґрунтованої виручки до суб’єктів господарювання застосовано штрафи в сумі 1,66 млн. грн, на керівників суб’єктів господарювання складено 26 протоколів про адмінправопорушення, згідно яких накладено на посадових осіб адмінштрафи на суму 26,2 тис. грн.

Станом на кінець минулого року суб’єктами господарювання у добровільному порядку сплачено до державного бюджету 502,6 тис. грн штрафних санкцій, керівниками суб’єктів господарювання на виконання постанов про адміністративні правопорушення сплачено 10,2 тис. грн.

Протягом 2020 року Головним управлінням було надіслано 16 листів до органів місцевого самоврядування з інформацією про результати перевірок та рекомендаціями щодо скасування рішень, якими затверджено економічно необґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,259