Справу про злочинне угруповання, яке три роки тероризувало Білоцерківщину, передано до суду

today 29.01.2021 query_builder 08:38 remove_red_eye 404 bookmarks Новини

Ще у липні 2019 року працівники Управління карного розшуку спільно з Слідчим управлінням поліції столичної області, із залученням інших оперативних служб затримали злочинну групу.

До неї входили 15 членів злочинної організації. Серед зловмисників був один працівник поліції, який виконував роль пособника у вимаганнях. Упродовж трьох років бандити на території Білоцерківщини займалися розбійними нападами та тиском на бізнес шляхом вимагання, залякування та побиття людей, інформує Поліція Київської області.

Організатором та керівником злочинного угрупування виявився 31-річний житель Білої Церкви, який розробив план злочинної діяльності – озброєні члени угруповання вчиняли розбійні напади, відбирали автомобілі та вимагали грошові кошти у мешканців Білоцерківського району, застосовуючи психологічний та фізичний вплив на потерпілих та членів їх сімей. Матеріальні збитки, завдані зловмисниками жителям Київщини, сягають понад 2 млн. 154 тис. грн.

Організатор координував діяльність структурних підрозділів злочинного об’єднання, розподіляв ролі між його членами та ділив прибутки.

Також він отримував від поплічників особисті дані громадян, які займаються підприємницькою діяльністю. Злочинці зустрічалися з підприємцями та погрожували насильством їм та їхнім близьким родичам. Після цього отримували гроші та обертали їх на свою користь з метою протиправного збагачення.

Працівники поліції Київщини провели масштабну роботу: здійснили 51 обшук, під час яких виявили та вилучили відповідні речові докази, зібрали доказову базу щодо причетності зловмисників до скоєння тяжких злочинів і за процесуальним керівництвом прокуратури області обвинувальний акт скерували до суду.

Фігуранти обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 4 ст. 189 (вимагання), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.

Їм загрожує – ув’язнення до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

92 запитів за 0,277