Стартував продаж землі сільськогосподарського призначення

today 01.07.2021 query_builder 10:58 remove_red_eye 132 bookmarks Новини

З 1 липня цього року громадяни України можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. Нагадаємо, що в ніч на 31 березня 2020 року депутати ухвалили закон №2178-10, яким запроваджено ринок земель.

Закон скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, який діяв, з перервами, з 1917 року, інформує «Економічна правда».

Окрім держави та територіальних громад володіти землею зможуть громадяни України. Вони зможуть придбати не більше 100 гектарів "в одні руки".

Проте це не означає, що через пов'язаних осіб не можна буде купити більше. Треба буде лише пояснити походження коштів.

Юридичні особи отримають доступ до ринку сільгоспземель з 2024 року, а максимальний обсяг володінь зросте до 10 тис га.

Іноземні громадяни зможуть купувати наші землі тільки після ухвалення відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться – ще не відомо.

Але незалежно від результатів референдуму, іноземці не зможуть купувати землю в 50-кілометровій зоні від державного кордону України.

Наголошуємо, ніхто не може змусити власника продати землю, адже право приватної власності на землю непорушне. Згідно із соціологічними опитуваннями, переважна більшість нинішніх власників паїв не планує продавати свої ділянки.

До речі, сільгоспземля займає понад 70% території країни.

Нині площа зареєстрованих земельних ділянок дорівнює 32,3 млн га, з яких 19,9 млн га оформлені в оренду.

Виставити ділянки на продаж можуть 6,9 млн приватних власників, яким належить 27,6 млн га сільськогосподарської землі. Середній розмір ділянки – 4,5 га.

Держгеокадастр підрахував, що нормативна грошова оцінка 1 га ріллі становитиме від 21 тис грн до 34 тис грн в залежності від регіону.

За прогнозами Мінагрополітики, середня вартість гектара землі спочатку становитиме близько 50 тис грн. Очікується, що далі земля щороку дорожчатиме на 10-15%.

Поки що під забороною купівлі-продажу залишаються державні та комунальні сільськогосподарські землі.

Фото із сайту «Економічна правда»

92 запитів за 0,258