Створити школу, де буде комфортно всім дітям

today 11.08.2021 query_builder 21:45 remove_red_eye 645 bookmarks Новини, Освіта

Уже рік у Боярці діє нова приватна школа унікального формату. "Лісова Школа" за цей час встигла зламати не один стереотип про сучасну освіту, а також довела ефективність новітніх підходів.

У чому унікальність цієї школи та як такий формат навчання розвивається у передмісті Києва - про це і не тільки в інтерв'ю з Вікторією Островською - засновницею та власницею приватних навчальних закладів для школярів та дошкільнят.

- Вікторіє, розкажіть про Вашу школу. Як пройшов перший навчальний рік?

- Перший рік пройшов дуже добре, ми з педагогами задоволені результатом. Так само, як і батьки. У дітей чудові успіхи в навчанні, через відсутність оцінок їм морально легше навчатися. Відсутність тиску та стресу допомагає розкритись. За рік вони дуже здружились.

- Як та коли Ви вирішили відкрити приватну школу?

- Перші думки про школу з'явилися, коли у нашому дитячому садочку випускались перші групи. Батьки самі говорили про те, що їм подобається підхід. Вони будуть раді органічному продовженню - школі. Звісно, обмірковування та підготовка такого проєкту зайняли багато часу. Я не один рік вивчала питання альтернативної школи. Цікавилась, що вже працює в світі, Україні та в передмісті Києва.

Розглядали варіант парк-школи. Це формат самоспрямованої освіти, де діти з 5 до 16 років навчаються разом. Дуже цікавий варіант. Розглядали варіант демократичних шкіл. Коли діти та вчителі самі встановлюють правила методом голосування. У нашій школі частково реалізовані ідеї з кожної із систем. Адже всі вони мають своє місце та свої успіхи. Кожна дитина унікальна та неповторна, тож і підхід до кожної дитини має бути свій.

Коли почався карантин - я зрозуміла, що саме зараз потрібно організувати та відкрити двері для учнів "Лісової". Я сама, як мама двох школярок, опинилась перед вибором: стати для своїх дітей педагогом або наймати репетитора. Я бачила, що наші школи не готові до дистанційного навчання. За пів року карантину помітила, що діти зробили великий крок назад. Тож я ухвалила рішення відкрити свою школу.

Я точно знаю, що оточення формує нас більш ніж на 50 %. Успіхи дитини у дорослому житті так само залежать від оточення. У державних школах оточення в класі може бути зовсім не прогнозованим. Ти ніколи не знаєш, з ким буде навчатись твоя дитина. Ще один важливий момент, який спонукав до відкриття школи нового формату - відсутність виховання у школах. Вважаю, що виховання має повернутися до шкіл. Це не правильно перекладати все на плечі батьків. Діти в школі проводять багато часу, тому саме там має бути комфортно психологічно, і саме вчитель має перейматися психологічним станом учнів.

- Які головні проблеми зустріли на шляху втілення задуму в життя?

- Приміщення в Боярці дуже складно знайти. Ми до останнього не могли підібрати щось просторе, зручне, але при цьому затишне. У нас не було часу на ремонт, потрібно було готове приміщення. І ми знайшли його аж 30 серпня й вже зрозуміли, що школа відбудеться. Успішно стартували в середині вересня з 16 учнями. Протягом року до нас приєдналися ще 5. Зараз у школі навчається 21 дитина. З вересня плануємо розширитися до 30 місць. Буде новий перший клас.

- Розкажіть про переваги школи для батьків, які не знають про Ваш заклад?

- Ми ставимо на один рівень із навчанням виховання. У нас немає оцінок. Ми проводимо більшість уроків за гарної погоди на вулиці. Кисень дає краще живлення мозку, перебування серед природи стимулює розвиток уваги, спостережливість, вміння зосередитися та помічати закономірності. Особлива увага до здоров'я дітей - наш фокус!

Кожного дня вчителі пишуть для батьків нотатки про те, як пройшов цей день, вчителі підтримують зв'язок та інформують батьків кожної дитини про процес навчання. Ми не проводимо колективних зборів.

Для молодшої школи завдання лише у вигляді цікавих проєктів або читання, програму діти встигають засвоювати у школі. Для 5-6 класів є завдання з англійської і української мови, літератури, частину яких вони також можуть зробити у школі.

- Розкажіть про приватну освіту в передмісті, Ваше бачення її розвитку та перспектив.

- У передмісті - невеликий вибір приватної освіти. А відсутність конкуренції - це автоматичне зниження якості. У нас практично відсутні пропозиції щодо приватних шкіл. І у кожної з них є свої особливості. Як правило, це мережеві школи, через що вони часто відходять від індивідуального підходу. А ось такі невеличкі сімейні заклади - чудова альтернатива. Думаю, що такі школи, як "Лісова", будуть розвиватись. Це більше соціальний бізнес і займаються їм люди-фанати своєї справи. Вважаю, що сила передмістя саме у таких закладах! Тут виховують творчих, вільних особистостей.

Слідкуйте за нами у мережах:

instagram.com/lisovaschool/

facebook.com/Lisovaschool

Більше про школу на сайті

lisovaschool.com.ua

93 запитів за 0,250