Судові вироки бойовикам “Л-ДНР”

today 16.07.2019 query_builder 23:09 remove_red_eye 139 bookmarks Новини

У Брестському обласному суді Білорусі 44-річного білоруса визнали винним в участі у збройному конфлікті на Донбасі на боці угруповання "ДНР" і присудили покарання у вигляді позбавлення волі на 2 роки в колонії загального режиму.

Обвинувачений – житель Бреста. До того, як поїхати на Донбас, працював на одному з підприємств міста. Раніше тричі притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки і розкрадання.

Службу в білоруській армії обвинувачений не проходив за станом здоров’я. На Донбас приїхав в 2015 році. Він пояснив суду, що "записався добровольцем з ідейних міркувань". Його зарахували "рядовим в штурмовий полк морської піхоти". Спочатку був "заступником командира" бойової машини, потім – гранатометником. Воював під позивним "Вєтєрок". Він брав участь в бойових діях в селі Комінтернове (Пікузи) Волноваського району Донецької області. У 2017 році полетів до Сирії.

22 травня 2018 року білоруса зарахували рядовим в батальйон "донецької народної міліції". За кілька років участі у військовому конфлікті на Донбасі він двічі був поранений: один раз в руку, другий – в ногу.

Наприкінці 2018 року поїхав в Брест у відпустку. Але повертатися назад не збирався через, як він заявив, "офіцерське свавілля" в збройних формуваннях бойовиків. У Бресті чоловік написав явку з повинною і відніс її в КДБ. Щодо нього порушили кримінальну справу і взяли під варту, пізніше перевели під домашній арешт.

10 липня у Німеччині вихідця з Киргизстану з німецьким громадянством Алекса Д. засудили до двох років умовно за підготовку "тяжкого злочину, що загрожує державній безпеці".

Суд також зобов’язав найманця пожертвувати 800 євро на користь гуманітарної організації, що допомагає дітям у біді.

43-річний чоловік приєднався до лав терористів "ДНР" у 2014 році. За його словами, він не міг дивитися на страждання дітей. Він воював на Донбасі у складі бригади "Кальміус", яка брала участь у битві за Іловайськ влітку 2014 року та за Дебальцево взимку 2015 року.

Повернувся до Німеччини у 2016 році, оскільки "розчарувався в "ДНР". В останньому слові Алекс Д. заявив, що, перебуваючи на сході України, "багато зрозумів" і сьогодні соромиться "деяких своїх вчинків".

92 запитів за 0,253