Світовий банк допомагає Україні

today 29.04.2020 query_builder 09:37 remove_red_eye 88 bookmarks Новини

Рада директорів Світового банку затвердила додаткове фінансування Україні розміром 135 мільйонів доларів для проєкту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей".

Про це йдеться в пресрелізі СБ, повідомляє «Економічна правда».

У рамках цього проєкту з початковою сумою інвестицій 215 млн доларів надається допомога у відновленні міських лікарень і фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості, закупівлі сучасного обладнання і покращенні якості медичних послуг.

Кошти спрямовуються на підтримку реформ у сфері охорони здоров'я, поліпшення надання послуг (зокрема, на реформу первинної та вторинної ланок, ранню діагностику та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань), а також підвищення ефективності системи охорони здоров'я загалом.

"Додаткові кошти розміром 135 млн доларів допоможуть Україні здійснити необхідну модернізацію лікарень і впровадити важливі реформи, а також провести навчання тисяч українських лікарів щодо надання сучасних медичних послуг. У рамках проєкту також надаватиметься підтримка для загального фонду держбюджету з метою забезпечення потреб населення в медичних послугах", - йдеться в пресрелізі.

Частину коштів нового кредиту розміром 35 млн доларів буде використано на закупівлю необхідних матеріалів і устаткування для боротьби з COVID-19, проведення необхідного навчання медичного персоналу, підтримку комунікації в наданні громадянам важливої публічної інформації.

"Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні близько 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням виконувати складні медичні процедури з використанням високотехнологічного обладнання і відповідних протоколів лікування", - заявив в.о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.

Він додав, що пацієнти зможуть обирати будь-яку лікарню в Україні, і їхні витрати на хірургічне втручання покриватимуться з державного бюджету.

92 запитів за 0,285