Святкові традиції Тарасівки

today 20.09.2019 query_builder 07:04 remove_red_eye 332 bookmarks Новини

Ці два святих свята - низький уклін рідній землі, а ще - нагода замислитися під акапельний спів чи попурі із відомих українських народних пісень про свою долю, мрії, майбутнє, власне, свою місію в цьому житті.

Що може бути краще за свято? Лише два свята разом! Про це добре знають в мальовничому селі Тарасівка нашого Києво-Святошинського району. Відтак День народження Великої та Малої Батьківщини (тобто - День Незалежності України та День села) відсвяткували тут в один день - 25 серпня.

Відтак головною окрасою того дня, звісно ж, став святковий концерт. За доброю традицією, першими привітали односельців маленькі "зірочки". Втім, в лапки, мабуть, доречніше було б взяти слово "маленькі", адже, попри юний вік, вони вже здобули заслужене визнання на всеукраїнських, а то навіть й міжнародних творчих конкурсах. Вокалістки Аня Целованська та Софійка Лук'яненко пройшли відбірковий етап Всеукраїнського дитячого фестивалю-конкурсу "Червона рута", й у вересні представлятимуть Тарасівку на 30-річчі фесту в Чернівцях.

Не меншої слави для рідного села здобула й данс-команда "Літл-стар" - чемпіони України з черліденгу та багаторазові переможці всеукраїнських змагань. Дитячий хор вокальної студії "Нота" - цьогорічний учасник фестивалю дитячої та юнацької творчості "Чисті джерела". А Соломія Жмовка ще й дипломант ІІІ ступеня фестивалю дитячої та юнацької творчості "Україна збирає таланти". Не приховане захоплення викликають у глядачів виступи талановитої танцівниці Ані Лющенко, багаторазової переможниці всеукраїнських та міжнародних змагань… І справа, звісно ж, не лише в тому, що тренується Аня у всім відомої переможниці проекту "Танці з зірками" Ілони Гвоздьової. Таємниця її успіху проста: без танцю ця дівчина просто не уявляє свого життя. Власне, такий же принцип сповідують і вихованці студії спортивного бального танцю "Алькор" (тренер Сергій Степанов).

Не менш вражаючим та зірковим був і перелік маститих виконавців, які творили святковий концерт. Це талановита співачка, артистка українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина" та керівник вокальної студії "Нота" Олена Самолюк, студентка Київської обласної Академії мистецтв, лауреат І премії цьогорічного конкурсу "Весняних пісень" Діана Яворська. І, звісно ж, Народний козацький фольклорний ансамбль "Горлиця" (керівник Любов Рачинська). Цей колектив - неодноразовий переможець численних обласних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів, у активі якого і цьогорічна нагорода Міжнародного фестивалю "Ядранське коло", що проходив у Хорватії. Не скупилися вдячні глядачі на щирі оплески, які супроводжували виступ улюбленого колективу. Кожен виконавець, який творив того дня яскраве дійство, зробив свій внесок, аби на святі панувала по-особливому родинна та піднесена атмосфера.

Радість випромінювали обличчя гостей свята. Тотальний позитив примножувала щедро споєна сонцем ясна днина, а ще дзвінкий дитячий сміх, який став природним фоном усього святкування.

Просто-таки феєрверком яскравих емоцій супроводжувалися виступи театру пісні "Славія", лауреата всеукраїнських, міжнародних фестивалів і конкурсів Михайла Чигиринця. Кульмінацією святкового концерту стала поява на святі популярної української рок-групи "Біла вежа". Цей гурт, який свого часу підкорив сцену телевізійного шоу "Х-Фактор", з легкістю полонив серця усіх учасників святкувань.

Особливих слів захоплення заслуговують фаєр-шоу та магія нічного неонового феєрверку з… мильних бульбашок. Із неприхованим захопленням глядачі різного віку спостерігали, як із підсвіченої різнокольоровими променями літньої ночі з'являються барвисті кульки, а її величність Білопінна Королева щедро обдаровує гостей свята своїми майже містичними й такими ж, як і саме щастя, швидкоплинними райдужними скарбами.

Та крім чудових виконавців, це дійство не відбулося б без гарних організаторів, серед яких: А.І. Іванчук, Н.І. Петриченко, Н.О. Петриченко, Л.М. Рачинська, В. Б. Сизон, Ю.В. Снігир, С.А. Терьошина, В.В. Тищенко, М.А. Харченко, а також працівники КП "Громада" та громадського формування з охорони правопорядку "Граніт".

Віншувальний P.S.

Що ж побажати дітям цієї благословенної землі, яка веде відлік своєї історії ще від скіфських часів і гордо несе у віки ім'я Пророка-Кобзаря українського народу? Звісно ж, доброї і щедрої долі, духовної міці та волелюбності, збереження та примноження славних традицій, рясних врожаїв на ниві: хліборобській, мистецькій і духовній. А ще - здійснення мрій і всього того, що робить життя яскравим і прекрасним.

Радислав Кокодзей,

фото автора

place Адреса

День села. Тарасівка

access_time Графік роботи

Як святкували у Тарасівці

92 запитів за 0,266