“Театральні вітрила” збирають друзів

today 29.06.2021 query_builder 17:44 remove_red_eye 225 bookmarks Новини, Освіта

Іванковичі Феодосіївської сільської ради - село відносно невелике. Але тут створені чудові умови для гармонійного розвитку дітей та молоді. У місцевій школі мистецтв, яку очолює Дмитро Костильов, успішно працюють театральне, хореографічне, художнє відділення, юнь опановує гру на духових інструментах, скрипці, фортепіано, вчиться сольного співу.

При ДШМ створено оркестр духових інструментів "Пікколо", ансамбль скрипалів "Камертон", аматорський театральний колектив "Ассолька".

Ентузіазму, насназі та завзяттю молодого керівника можна лише по-доброму позаздрити. Уявіть лишень, буквально протягом тижня у Іванковичах відбулися дві мистецькі події, які в деяких населених пунктах чекають роками.

"Класика в саду" - це прекрасне мистецьке дійство, в якому взяли участь не лише вихованці та викладачі Іванковичівської дитячої школи мистецтв, а й студенти молодших курсів Національної музичної академії України ім. П. Чайковського.

Чудова локація, натхненне виконання, бурхливі оплески вдячних глядачів, які так скучили після всіх обмежень і карантинів за прекрасним, коли в одне ціле поєдналися природа, музика, душі людей, закоханих у мистецтво, творчість.

А вже наступного тижня у Іванковичі на фестиваль "Театральні вітрила" поспішали дитячі та юнацькі театральні колективи із Києва, Кагарлика, Глевахи, Святопетрівського, Хотова.

Позаду організаційні клопоти, які допомогли вирішити Феодосіївська сільська рада, зокрема, її голова Микола Пянчук, керівник відділу гуманітарного розвитку Микола Неруш, сільський староста Іванковичів Олександр Кручок, попереду - цікаві вистави, в яких юнь порушувала і найактуальніші питання сьогодення, і мовою театру говорила з глядачами про вічні цінності.

"Перший відкритий фестиваль "Театральні вітрила" вже історія. Що найбільше сподобалося?", - запитав у організатора театрального дійства Дмитра Костильова.

“Мені найбільше подобається, що у нас в громаді розвивається театральне мистецтво, що нам є що показати іншим, що ми маємо змогу поділитися досвідом організації такої роботи з дітьми та дорослими. Далеко не у всіх територіальних громадах є стільки театральних колективів, які мають певні досягнення, яким є що показати і чим здивувати інших, і тим самим залучити дітей до театрального мистецтва.

А цей конкурс не перший. До створення Феодосіївської територіальної громади, ми тричі організовували його у Васильківському районі. Зараз провели ребрендинг і зробили інший фестиваль під новою назвою", - відповів Дмитро Борисович.

Високу майстерність юних виконавців з Іванковичів підтвердило й компетентне журі у складі Юлії Раденко та Ірини Маслової-Лисичкіної. Адже у молодшій віковій групі у розділі мала театралізована форма перше місце посів зразковий аматорський театральний колектив "Ассолька" з виставою "Дражнилки".

У середній віковій групі гран-прі вручено Ані Краснощок із "Ассольок" за моновиставу "БУ!!".

На фестивалі були представлені різножанрові вистави, які дуже складно порівнювати, оцінювати. Приміром, у молодшій віковій групі у розділі велика театральна форма переміг народний театр "Ассоль" із Глевахи, який представив французьку виставу "Мануель і Діді". В ній йдеться про дружбу, світосприйняття, загальнолюдські цінності.

Хотівський театр "Сяйво" у своїй інтерактивній виставі порушив екологічну тематику, такого не було ні в кого. Театр "RED THEATRE" з Києва переміг у номінації краща драматична вистава. Спектакль "Камінь" порушує проблему людини, її страхів та комплексів, переживань, намагається дати відповідь, як із цим боротися і жити.

Кращою літературно-театралізованою виставою визнано "Ножик" за однойменним твором Шолом-Алейхема. Її представив на фестивалі театр "Ассоль".

У старшій віковій групі глядачам сподобалася вистава "Дон Рафаель тромбоніст" (театр "Стороннім В", м. Кагарлик), спектаклі "ЗЗ постріли" (театр "Між ІІІ колон", м. Київ) та "200 метрів із бар'єрами" (молодіжна студія театру "Між ІІІ колон", м. Київ).

Справжньою родзинкою фестивалю став виступ заслуженого артиста України, артиста розмовного жанру, диктора українського радіо Бориса Лободи.

Та театральне свято закінчилося, вітрила спущено. Люди, які були присутні на виставах, щиро дякували за подаровані години спілкування з високим мистецтвом театру, говорили, що після цього фестивалю повернулися до повноцінного життя.

"Переконаний, що подібного роду заходи здатні розкрити увесь мистецький потенціал, яким ми володіємо, та перетворити Феодосіівську громаду на культурний центр Київщини", - зазначив голова Феодосіївської громади Микола Пянчук.

А тому в майбутньому організатори планують зробити фестиваль традиційним і ще масштабнішим, розширивши його межі.

Олександр Дяченко, журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

93 запитів за 0,226