ТОП-20 Київщини: серед інвестиційно-привабливих громад три з Києво-Святошинського району

today 06.08.2020 query_builder 08:14 remove_red_eye 291 bookmarks Новини

Ілюстративне фото із мережі Інтернет

Експерти з економіки оцінили досягнення 63 громад Київщини за півроку і відібрали двадцятку лідерів. Вони увійдуть до всеукраїнського рейтингу громад, що можуть похизуватися стабільним розвитком та успішними проєктами. У трійці успішних опинилися Славутич, Переяслав та Тетіївська ОТГ. Задніх пасуть Вишневе разом із Миронівською та Дівичківською громадами, інформує “КиевVласть”

Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу оприлюднив черговий рейтинг спроможних громад України, до якого потрапила і Київська область.

“Громадська організація Фонд “Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу” продовжує формування всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності і сталого енергетичного розвитку малих та середніх громад станом на 01.07.2020 року, який враховує 40 показників і відображає інвестиційну привабливість громад”, – йдеться у повідомленні.

Вивчалися 1542 громади з усіх областей. На прохання читачів вони публікують кращі 20-ки по всіх регіонах України. Найближчим часом буде сформовано рейтинг 200 інституційно спроможних громад країни.

Під цим терміном експерти мають на увазі спроможність громади вирішувати самостійно довгострокові плани, розробляти стратегічні завдання та мати при цьому стабільний розвиток.

Рейтинг має допомогти владі, бізнесу, громадськості зорієнтуватися: як розвивається громада, на якому рівні працюють органи самоврядування і чи приваблива певна територія для ведення бізнесу. На їхню думку, громади мають конкурувати між собою та зацікавлювати у співпраці.

Тож кожній громаді при оцінюванні нараховували бали за виконання певних критеріїв.

Найбільшу оцінку громади можуть одержати за реалізацію енергетичних проєктів чи довгострокові кредитні угоди. Якщо вони мають власний бренд і працюють з ЕСКО контрактами, чи втілюють проєкти за участі міжнародних партнерів.

Експерти вже вдруге тестують громади Київщини. Цього разу вони ознайомилися з діяльністю 63 громад за останні півроку. У результаті маємо 20-ку найбільш інвестиційно привабливих громад області.

Другий рік поспіль лідирує місто Славутич. На другій сходинці Тетіївська ОТГ, третє місце посідає Переяслав.

З населених пунктів Києво-Святошинського району Боярка посідає 10 місце, Чабани – 14, а Вишневе – 18.

До речі, середній рейтинг по Україні становить 21,49, Боярка має 79,66, Чабани – 48,10, Вишневе – 41,48.

92 запитів за 0,260