Ціна газу для населення знову знизилася

today 24.04.2020 query_builder 07:22 remove_red_eye 116 bookmarks Новини

У квітні оптова ціна на газ для потреб населення знизилась до 2,9 грн за кубометр, що на 15% менше, ніж у березні та на 38%, починаючи з січня.

Про це повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз України", інформує «Економічна правда».

У НАК додають, що ціна знизилась і для виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК "Нафтогаз України" постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

З січня цього року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних обов’язків розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Але у березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. "Оператор газотранспортної системи України" провів тендер на закупівлю газу на період постачання березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

"Незважаючи на рекордне здешевлення енергоносіїв на світових ринках, найменшими виявились розрахунки, прив’язані до внутрішніх, а не зовнішніх індикаторів.

Таким чином, оптова ціна квітня встановлена на рівні, що на 15% нижчий за ціну березня, та на 18% нижче, ніж розрахункова ціна квітня згідно Постанови Кабміну.

Загалом, ціна газу для населення впала на 38%, починаючи з січня 2020 року", - повідомляють у НАК "Нафтогаз України".

Ілюстрація - «Економічна правда»

92 запитів за 0,245