Цьогоріч очікують аномально спекотне літо в Україні

today 28.03.2021 query_builder 10:06 remove_red_eye 199 bookmarks Новини

Екологи прогнозують, що 2021-й рік буде спекотнішим, ніж попередній. Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на пресслужбу Національної екологічної ради України.

«Очікується, що 2021 рік буде значно теплішим попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30℃. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха», — кажуть експерти.

Такі зміни клімату можуть спровокувати передчасне дозрівання ярих культур і одночасно знизити їх врожайність. А от умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими. На Північ перемістяться і зони вирощування сої і соняшнику. А вирощування кукурудзи може стати проблематичним. Також прогнозується поширення різних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур’яни.

«Від неприродно спекотного клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати. За останні двадцять років із карти України зникло більше десяти тисяч малих річок», — кажуть екологи.

Вони наполягають на тому, що Україні потрібна продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від катастрофи.

Ілюстративне фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,213