Тютюнові компанії відновлюють виробництво

today 11.11.2019 query_builder 09:56 remove_red_eye 108 bookmarks Новини

Ще 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у цілому законопроєкт №1049 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Напередодні голосування нардепи внесли поправку № 8, якою регулюються торговельні націнки на сигарети для дистрибуції, повідомила «Економічна правда».

Її суть - встановлення торговельної націнки на тютюнові вироби для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Це й стало комнем спотикання, адже керівники компаній-членів асоціації "Укртютюн" почали заявляти, що наслідком введення цієї націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій галузі. Також вони зазначали, що ціна пачки сигарет з 1 січня наступного року зросте на 14 грн, а нелегальна торгівля тютюновими виробами збільшиться із 8,4% до 20%.

І вони почали реалізовувати свої погрози – найбільші виробники заявили про закриття своїх потужностей в Україні, тому у процес довелося втрутитися президенту.

Після зустрічі з Володимиром Зеленським компанія British American Tobacco з 8 листопада відновила виробництво на своїй фабриці у Прилуках.

А у минулий четвер, 7 листопада, представники однієї з найбільших тютюнових компаній "JTI Україна" після зустрічі з президентом та міністрами повідомили про відновлення виробництва на фабриці у Кременчуці.

Про це у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявив директор з корпоративних питань і комунікацій компанії Гінтаутас Діргела.

"Після вчорашньої продуктивної зустрічі з президентом України ми вирішили повністю відновити виробництво сигарет на фабриці в Кременчуці.

З понеділка, 11 листопада, фабрика "JTI Україна" відновить виробництво на всіх лініях", - сказав він.

92 запитів за 0,238