У АЗПСМ тепер можна зробити експрес-тест на COVID-19

today 11.01.2021 query_builder 19:36 remove_red_eye 267 bookmarks Новини

Національна служба здоров'я у Фейсбуці повідомляє, що до стандарту первинної медичної допомоги додано швидке тестування на COVID-19 експрес-тестами.

Про це передає Укрінформ.

"До стандарту первинної медичної допомоги додано скринінгове обстеження - тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування", - йдеться у повідомленні.

У НСЗУ зазначили, що відбір матеріалів у хворих на COVID-19 або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги з 22 грудня минулого року.

А ще у Національній службі здоров'я повідомили, що відповідно до оновленого порядку реалізації Програми медичних гарантій, у 1 кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.

"Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади", - зазначено у повідомленні.

До речі, скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять: людям із підозрою на COVID-19; людям із симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії; пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації; особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне поширення COVID-19.

У Нацслужбі попередили, що таке скринінгове дослідження проводиться за умови наявності відповідних тестів у медичному закладі.

фото: city.adm.lviv.ua

92 запитів за 0,230