У Білій Церкві СБУ блокувала діяльність пропагандистів, які поширювали екстремістську літературу з Росії

today 25.01.2022 query_builder 16:42 remove_red_eye 301 bookmarks Новини

У межах захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки та протидії гібридній агресії РФ, Служба безпеки України заблокувала масштабний канал розповсюдження забороненої в Україні екстремістської літератури, інформує ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Зловмисники майже рік приховано доставляли з Росії літературу, спрямовану на пропаганду культу насильства, расової та національної нетерпимості й дискримінації.

Розповсюджували її серед учасників неонацистських та праворадикальних рухів, намагаючись інспірувати в їх середовищі протестні настрої. Як результат, метою цієї діяльності була підготовка «сприятливого ґрунту» для вчинення провокацій та дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

Слідство з’ясувало, що до організації протиправної діяльності причетні мешканець Київщини, власник книжкового магазину та двоє його бізнес-партнерів. Ділки замовляли книги з РФ через інтернет та приховано доставляли їх в Україну.

До слова, збували літературу через розгалужену мережу анонімних веб-ресурсів, розміщених на серверах російських хостинг-провайдерів та через групи у популярних меседжерах.

У листуванні з покупцями зловмисники використовували сервіси анонімізації доступу до мережі Інтернет. Оплату за товар також отримували на анонімні електронні гаманці.

До речі, частина літератури виготовлялася в підпільній друкарні, яка діяла у приміщенні книжкового магазину у Білій Церкві.

Оперативники вважають, що підпільний канал розповсюдження забороненої літератури існував майже рік. За цей час зловмисники встигли продати понад 1000 примірників.

У ході обшуків, проведених у приватних будинках правопорушників, правоохоронці виявили та вилучили: майже 40 примірників заборонених книжок; комп’ютери з доказами протиправної діяльності; фінансові документи, що підтверджують факти збуту літератури.

Зараз вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості) Кримінального кодексу України.

Фото - ГУ СБУ у м. Києві та Київській області

92 запитів за 0,238