На останньому сесійному засіданні Бориспільської міської ради розглядалося п’ять питань про надання права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) на безоплатній основі. Таким шляхом хочуть побудувати одразу кілька закладів охорони здоров’я та освіти. Подробиці «Вістям» повідомив заступник міського голови Сергій Лещенко.
Він зазначив, що ведеться інтенсивна робота по підготовці до втілення в життя планів з добудови лікарні, будівництва пологового відділення, реконструкції дитсадка.
«Міською радою прийнято рішення про розширення лікувального корпусу, адже приміщень та відділень у лікарні катастрофічно не вистачає, — повідомив Сергій Лещенко. — Новий корпус з’єднуватиметься з уже існуючим, для цього в несучих стінах прорізатиметься прохід. По ДБН це вважається реконструкцією існуючого об’єкта, тому земельну ділянку потрібно відводити під новою прибудовою та існуючим корпусом. Договір суперфіцію укладатиметься між управлінням капітального будівництва Бориспільської міської ради та Бориспільською міською радою для розробки проєкту і подальшого будівництва.
Площа лікувального корпусу збільшиться на 6000 кв. метрів, така ж площа у вже існуючого приміщення. У корпусі, який добудовуватиметься, передбачені терапевтичне та кардіологічне відділення й відділення гемодіалізу. У переході, що з’єднуватиме існуючий корпус із новим, розташується діагностичний центр. Там будуть встановлені комунальні КТ та МРТ, додаткові приміщення для приймального відділення. Нинішнє приймальне відділення хоч і реконструйоване, але для тієї кількості хворих, що надходять у лікарню, площ не вистачає».
Зараз триває процес проєктування лікувального корпусу. Бориспіль активно співпрацює з асоціацією міст України, яка зацікавилась проєктом та пообіцяла підтримку Державного фонду регіонального розвитку.
Вже проведено ряд зустрічей, зокрема із головами суміжних громад. Створено робочі групи, розроблено договір про співпрацю. У грудні матеріали мають бути подані на розгляд Міністерства розвитку громад та територій та фонду Державного регіонального розвитку з метою залучення державних коштів. Попередньо, 80% має дати держава, 20% — міська рада разом із суміжними громадами.
Окремим проєктом будуватиметься пологове відділення. Голова Київської ОДА Василь Володін запевнив, що він знайде кошти на будівництво нового пологового у Борисполі, але від міської ради потрібен проєкт. Його було виготовлено в терміновому порядку та вже передано в область. Зараз оголошено тендер та визначається забудовник — виконавець робіт.
Замовником будівництва дитсадка буде УКБ Бориспільської міської ради. У цьому році розроблено новий проєкт реконструкції з розширенням колишнього ДНЗ-51 на шість груп вартістю 78 млн грн. Заклад матиме оновлені інженерні системи, скатну покрівлю, внутрішнє та зовнішнє оздоблення. Передбачено обробку стін для знищення грибка, заходи з водопониження, гідроізоляцію стін і фундаментів. У приміщенні буде припливно-витяжна система вентиляції, рекуперація. Над головним входом збудують перехід між двома групами. Скатна покрівля дозволить використовувати горище для господарських потреб дитсадка. На території передбачено здійснення комплексного благоустрою, облаштування сучасних ігрових зон, ігрових майданчиків, ігрових павільйонів.
Нормативно дитсадок розрахований на 120 дітей, по факту наповненість може бути більшою.
Проєкт уже пройшов експертизу. Його надіслано на розгляд Київській ОДА та Міністерству розвитку громад та територій України щодо включення до державної програми.
С. Лещенко повідомив, що міська влада працює над можливістю залучення коштів всіх рівнів, закордонних інвестицій до будівництва інших соціальних об’єктів.
У грудні відбудеться конференція за участі голови Київської ОДА, де місто захищатиме проєкти з добудови школи №5 та дитсадка на Привокзальній, 3-в, Центру спорту і туризму на території колишньої школи №2 для участі у програмі співфінансування.
Проєкт будівництва Центру спорту та туризму вже пройшов експертизу. Київською облдержадміністрацією матеріали направлені до Фонду державного регіонального розвитку, щоб залучити до будівництва державні кошти. За нинішньою вартістю будівництво Центру обійдеться у 144 млн грн. Запроєктовано триповерхову будівлю з приміщеннями для занять, великою спортивною залою, оснащеною всіма атрибутами та інвентарем для занять спортом і туризмом, залами для проведення культурних заходів, дитячими гуртками, стінкою для тренувальних занять з альпінізму.


Фото із сайту "Вісті"