У Боярці відкрилася виставка до 100-річчя від дня загибелі Марка Шляхового (отамана Кармелюка)

today 15.08.2021 query_builder 11:52 remove_red_eye 320 bookmarks Новини

Напередодні 100-річчя від дня загибелі Марка Шляхового (отамана Кармелюка) у Боярському краєзнавчому музеї відкрилася тимчасова експозиція пам’яті М. Шляхового, яка триватиме до 10 вересня.

Марко Шляховий відіграв важливу роль для становлення місцевого самоврядування у Боярці. Саме 1 березня 1918 р., після звільнення військами Української Народної Республіки станції Боярка та села Будаївка, Марко Шляховий був призначений комісаром Будаївської волосної управи, яка знаходилася на місці сучасного культурно-мистецького центру Боярської міської ради, інформує Боярський краєзнавчий музей.

Він проявив себе не лише як отаман, але й як організатор, літератор, талановитий літописець, був активним борцем за автокефалію Української православної церкви та її розбудову. У 1921 р. його обрано головою Будаївської волосної Церковної ради та 14 серпня 1921 р. він скликав у Боярському технікумі бджільництва Перший Всеукраїнський церковний собор, на будівлі якого сьогодні відкриється меморіальна дошка, присвячена цій події.

Фото - Боярський краєзнавчий музей

92 запитів за 0,223