У Бучанському районі знайшли стародавні поселення, яким понад 10 тисяч років

today 23.10.2021 query_builder 13:40 remove_red_eye 179 bookmarks Новини

У Бучанському районі фахівці виявили три стоянки древніх людей, яким понад 10 тисяч років, - повідомляє пресслужба Національної академії наук.

Відкриття вдалося зробити завдяки археологічним вишукуванням, проведеним перед будівництвом Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва на ділянці автомобільної дороги Київ-Ковель-Ягодин до автомобільної дороги Київ-Чоп.

Археологи зазначають, що стоянки датуються фінальним палеолітом - періодом великих змін на території України та всієї Європи.

У цей час, після відступу льодовиків, починається заселення широких територій від Британії до Верхнього Дніпра. Тут поселяються племена первісних мисливців, які вели динамічний спосіб життя, виживаючи завдяки полюванню, і облаштовували тимчасові стоянки на шляхах міграції тварин - оленів, биків, кабанів та інших.

До слова, такі археологічні знахідки показують, як жили стародавні люди. Вони зводили споруди типу чумів, які і донині використовуються населенням крайньої півночі Євразії.

Це була кругла будівля діаметром 4-5 метрів з вогнищем посередині, в якій проживало до 10-ти осіб.

"Наукові моделювання показують, що середня щільність заселення території Європи під час палеоліту була не більше, ніж одна людина на квадратний кілометр. Археологам не часто щастить виявити стоянки того часу. Відкриття та дослідження кожної - це значний внесок у наше розуміння давньої історії", - прокоментував керівник досліджень кандидат історичних наук Тарас Мілян.

На місці розкопок виявили вироби з кременю. Це кілька знарядь праці. Однак дуже скоро археологи сподіваються на більш вагомі знахідки. Всього фахівці виявили і нанесли на карти 15 нових об'єктів археології.

"Розкопки на Київщині будуть одними з наймасштабніших не тільки в Україні, але і в Європі", - пообіцяв директор Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Фото - Крем’яні знаряддя праці, що їх археологи Академії виявили під час розкопок на Київщині

92 запитів за 0,213