У чорнобильській лікарні знайшли старовинний камін з ліпленням (вражаюча історія знахідки)

today 21.10.2021 query_builder 16:00 remove_red_eye 289 bookmarks Вікенд, Новини

Про знахідку із посиланням на повідомлення в Фейсбуці поінформував Вig Київ.

Днями в одній із будівель на території Інституту проблем безпеки атомної електростанції було виявлено старовинний камін, декорований ліпленням. До аварії на ЧАЕС тут знаходилася лікарня. А як уточнила одна із читачок нашого видання, випускниця Чорнобильського медучилища, яка на початку 80-х років проходила в цій лікарні практику, в цьому приміщенні знаходилося неврологічне відділення. За переказами місцевих, до революції будівля належала місцевому поміщику. Більше того, камін декорований зображення дівчинки. Місцеві переповідають, що цей камін власник будівлі замовив після передчасної смерті дочки. І ніби саме її образ увіковічили майстри, які будували камін. До речі, одне із зображень, як переповідають ті, хто бачив його до аварії, порівнюючи спогади із сучасним фото, не збереглося.

Камін датується кінцем 19 - початком 20 століття.

Принаймні, клеймований кахель "Арон Вєрозубов і Давид Хургин у Києві", з якого виготовлений камін, виробляли саме в цей період. Про це повідомила у коментарях під дописом Юлія Мельник.

Найбільше вражає, в якому занедбаному стані знаходиться знахідка.

Історія Чорнобиля налічує багато століть. Місто зберігає ще чимало цікавих легенд та історій, з того періоду, як тут вирувало життя. Бережімо їх.

92 запитів за 0,223