У Чорнобильській зоні відчуження виникли пожежі. Персонал АЕС перебуває в заручниках 18 днів

today 13.03.2022 query_builder 18:22 remove_red_eye 206 bookmarks Новини

У неділю, 13 березня, у Чорнобильській зоні відчуження почалися пожежі, але рятувальники не можуть виїхати на гасіння пожежі через тимчасову окупацію росіянами ЧАЕС. Водночас 211 працівників атомної електростанції перебувають у заручниках вже 18 днів. Про це повідомляє "Радіо Свободи", пише 24tv.ua.

Зокрема, пожежі зафіксовані поблизу українських населених пунктів Полісся, Бабор, Стечанка, а також у населених пунктах Рудня-Вересня Київської області, які розташовані в 30-кілометровій зоні.

Державна спеціалізована компанія «Екоцентр», яка здійснює радіаційний моніторинг у зоні відчуження, з посиланням на систему NASA FIRMS повідомила про чотири пожежі, площа яких збільшується з кожним днем.

За словами гендиректора «Екоцентру» Сергія Кірієва, пожежі в районі Стечанки зросли до 2 км, а в районі населеного пункту Бобер – до 10 км.

«Очевидно, пожежа виникла внаслідок збройної агресії Росії, а саме від снаряда чи підпалу. Відповідно до класифікації надзвичайних ситуацій, критерії виникнення пожеж у зоні відчуження не повинні перевищувати 0,05-0,2 кв км, але нинішня площа пожеж перевищує ці показники в десятки разів», – зазначив директор.

Він наголосив, що найбільшу загрозу становлять пожежі на територіях зі значним рівнем забруднення та в місцях розташування інфраструктури радіоактивних відходів у радіусі 10 кілометрів навколо Чорнобильської АЕС.

Через тимчасову окупацію рятувальні служби не можуть виїхати на гасіння пожежі.

Тим часом 211 працівників окупованої Росією Чорнобильської АЕС через заборону ротації змушені жити та працювати на станції 18 днів.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергетики Рафаель Маріана Гроссі заявив, що нинішня ситуація на двох окупованих Росією АЕС, Чорнобильській та Запорізькій, суперечить одному з семи обов’язкових принципів ядерної безпеки.

У розмові з ним генеральний директор «Росатому» Олексій Ліхачов підтвердив, що на Чорнобильській та Запорізькій АЕС є російські спеціалісти, які «надають консультаційну допомогу» персоналу українських станцій.

Український експерт з енергетики Волга Кашарна зазначила, що українські АЕС не потребують жодних консультацій з працівниками «Росатому».

«Наші енергоблоки пройшли модернізацію, про що і не мріяв «Росатом»! Наші енергоблоки пройшли стрес-тести після аварії на Фукусімі за методологією ЄС, на відміну від російських. МАГАТЕ та ЄС перевірили звіти про стрес-тести», – підкреслила експертка.

«Це наші атомники можуть порадити росіянам, а не навпаки», – додала вона.

Фото із сайту 24TV

92 запитів за 0,195