У Чорнобильському заповіднику в стаді здичавілих корів з’явився новий лідер

today 21.12.2021 query_builder 15:49 remove_red_eye 502 bookmarks Новини

Шанувальники живого світу Чорнобильського заповідника знають, що, крім диких тварин, в зоні відчуження досить комфортно почувається стадо здичавілих корів, за якими науковці стежать вже кілька років поспіль.

Як свідчать останні спостереження, в цьому році у стаді змінився лідер: молодий чорний бик витіснив підсліпуватого на одне око попередника. Старий бик змирився зі своєю поразкою і повернувся в стадо в якості рядового члена, інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

До слова, нині бики, корови й телята – в міру вгодовані та, сподіваємось, добре переживуть і цю зиму. Науковці нарахували у головному здичавілому стаді вже 20 голів.

Нагадаємо, деякі родини самопоселенців тримали у власному господарстві велику рогату худобу. Найбільше стадо було у Луб’янці – 7 голів. У 2016 році, після того, як господарі померли, стадо почало жити на волі. Жодні погодні умови (навіть сніги та великі морози) не стали на заваді розмноженню корів. Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи.

Фото Сергія Жили, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

92 запитів за 0,287