У Данії знищать всіх норок (до 17 млн) через мутований коронавірус (прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен)

today 05.11.2020 query_builder 11:03 remove_red_eye 159 bookmarks Новини

У Данії знищать усіх норок після того, як на 207 фермах, де вирощують цих тварин, виявили новий мутований коронавірус.

Про це заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, цитує The Local.

«Мутація може створити ризик, що майбутні вакцини від COVID-19 не працюватимуть належним чином. Тож необхідно ліквідувати усіх норок», — переконана вона.

У тваринок виявили мутовану коронавірусну інфекцію, яка поширюється на людей та ослаблює здатність організму до продукування антитіл. У данській поліції підрахували, що доведеться знищити від 15 до 17 мільйонів норок.

У Данії вже виявили 12 осіб з мутованим коронавірусом. Уряд країни застерігає, що якщо не знищити норок, то мутована інфекція може розповсюдитися не лише у Данії, а й по всьому світу.

Це завдасть непоправних втрат економіці країни, адже норкова промисловість Данії є найбільшою у світі. Такий екстрений захід фактично зупинить цю галузь на кілька років, визнала прем’єрка.

Слід зазначити, що випадок з інфікуванням коронавірусом норок — не перший. Ще у квітні цього року на норкових фермах у містах Гермерт-Бакель і Лаарбек в провінції Північний Брабант на півдні Нідерландів зафіксували спалахи зараження тварин коронавірусом.

Тоді ферми закрили на карантин, місцевим жителям порадили не підходити ближче, ніж на 400 метрів. Норки, яких перевірили на коронавірус після появи проблем з диханням, заразилася від працівників, у яких діагностували COVID-19.

92 запитів за 0,242