У Дмитрівській громаді запрацював КНП «Дмитрівський медичний центр»

today 20.06.2021 query_builder 16:35 remove_red_eye 711 bookmarks Здоров'я, Новини

Ідею щодо створення «Дмитрівського медичного центру» виніс на обговорення депутатського корпусу два роки тому сільський голова Тарас Дідич, який завчасно прорахував перспективи розвитку медицини в селах ради. Розуміння того, що фінансування місцевих закладів охорони здоров'я буде покладено на місцеве самоврядування дало поштовх до активних дій.

Особливо гострим це питання стало після підписання директором комунального підприємства «Києво-Святошинська центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради» Романом Лявою навесні 2020 року наказу про закриття філій стаціонарів районної лікарні – у Михайлівці-Рубежівці та у Гурівщині. Якщо інтенсивність роботи падає, зменшується число пацієнтів - йде зменшення коштів на фінансування стаціонарної медичної допомоги. Терапевтичне відділення села Шпитьки в грудні минулого року перевели на баланс КНП «Лікарня інтенсивного лікування Боярської міської ради», але вже 31 травня цього року його закрили, а персонал: лікаря загальної практики, чотири медичні сестри, чотири молодші медичні сестри, два працівники харчоблоку, одного рентген-лаборанта – скоротили. Останнім часом там працював один медичний пост на десять ліжок. Фінансування відділення йшло через Національну службу здоров’я України, виключно за ті послуги, які надавав цей медичний заклад, згідно з тарифом за них.

- Нове комунальне некомерційне підприємство «Дмитрівський медичний центр», яке у свою структуру підпорядкує всі медичні заклади сіл ради, дасть змогу вибудувати ефективну медичну модель нашої громади, - запевняє його директор Руслан Сурженко (інформує у Фейсбуці Дмитрівська сільська рада). - Збереження стаціонарного відділення в Шпитьках одне з пріоритетних питань, що стоїть на порядку денному. Надання якісних медичних послуг жителям громади – це першочергове завдання, над яким невпинно працює сільський голова Тарас Дідич, депутатський корпус, виконавчий комітет Дмитрівської сільської ради.

Нагадаємо, що медична реформа в Україні стартувала у жовтні 2017 року, а вже через пів року почався перший етап реформи: тоді всі ми обирали своїх сімейних лікарів та підписували з ними декларації. В Дмитрівській громаді працюють чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ): Дмитрівська, Шпитьківська, Гурівщанська, Личанська та шість фельдшерських пунктів: в Бузовій, Петрушках, Милій, Горбовичах, Хмільній, Лісному. Дана медична мережа повністю перекриває потреби населення в первинній медико-санітарній допомозі.

Можна впевнено стверджувати про те, що первинна медична ланка в Дмитрівській громаді працює відмінно. Збережено весь склад медичного персоналу, майже всі приміщення максимально відповідають всім сучасним параметрам, відповідно до табеля оснащення та забезпечують повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Весь документообіг ведеться в електронному вигляді, запрацювали електронні рецепти, виписки, призначення та карти пацієнта, направлення та лікарняні, імунізація (щеплення) та запис на приймання до лікаря.

На вторинній ланці медичної допомоги зараз працює принцип екстериторіальності. У кожного тепер є змога в будь-якому закладі України отримати ту чи іншу послугу, якщо цей заклад має договір з НСЗУ та договір на відповідний пакет. Потрібно тільки бажання скористатись інструментом вибору.

Стаціонар в Шпитьках – це також заклад вторинної ланки, тепер ми маємо змогу відновити його роботу за виконання обов’язкової вимоги МОЗ - отримання ліцензії. А це стане можливим тільки після проведення поетапних робіт. Одна з першочергових – це влаштування у відділенні безперебійного централізованого кисневого постачання згідно з вимогами і критеріями НСЗУ. Згідно з нормами чинного законодавства ці роботи потребують виготовлення проєктно - кошторисної документації, її затвердження, фінансування, а вже потім повну реалізацію проєкту. Другим етапом має йти проведення поточних ремонтних робіт, введення посади анестезіолога та формування штату відділення. Якщо ми відкриємо стаціонарне відділення, далі закупимо нове обладнання для облаштування та відкриття рентген-кабінету на умовах, які будуть найбільш прийнятні для Дмитрівської громади. Комфортні умови та сучасне обладнання дадуть змогу отримання кваліфікованої медичної допомоги. Швидка реалізація та втілення вищезазначеного є питанням часу, до цього потрібно віднестись з певним розумінням.

Також є плани переведення Дмитрівської АЗПСМ в нове приміщення, під нього вже була виділена та проголосована депутатами минулого скликання земельна ділянка по вулиці Лісна, 39. Вивільнене приміщення планується знову передати під дитячий садочок, як це було до 2008 року, адже збільшення додаткових місць для вихованців закладів дошкільної освіти завжди в пріоритеті, потрібно працювати на перспективу з розширення та зменшення черг.

Підсумовуючи розмову потрібно наголосити про те, що доступна та якісна медицина для кожного жителя громади – це найголовніше, адже життя і здоров'я людини – найважливіший скарб!

92 запитів за 0,204