У Дніпрі під Києвом виявили дивні створіння

today 25.06.2021 query_builder 07:56 remove_red_eye 486 bookmarks Новини

Українським рибалкам все частіше потрапляють на гачки екзотичні риби. Приміром, у Дніпрі вже стали звичними сонячний окунь, ротан, у річці Прип’ять з’явилися сомики-кішки, яких раніше можна було побачити лише в акваріумах. А нещодавно у Дніпрі під Києвом знайшли й зовсім невідомі українцям желеподібні створіння, схожі на затонулі кавуни. Це – мохуватка чудова або Pectinatella magnifica.

Про дивне створіння розповів «Вечірньому Києву» директор Інституту гідробіології, член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв, пише Главком.

Мохуватку вперше виявили та дослідили торік в Дніпрі, біля села Осещина Вишгородського району. Біолог вважає, що вона потрапила до нас із дельти Дунаю на риболовецькому спорядженні.

«Її статобласти (зародки) своїми гачками дуже легко чіпляються за риболовні плетені шнури та неопреновий одяг», – каже Афанасьєв.

«Мохуватка чудова або Pectinatella magnifica – це колонія організмів, які утворюють величезні желеподібні кулі, вагою до 6 кілограмів. Минулого року люди знайшли ці дивні «кавуни» на мілководді під Києвом. Мохуватка родом із Північної Америки. В Європу вона потрапила з баластними водами наприкінці XIX століття, до речі, саме під час третьої пандемії чуми. В останні десятиріччя мохуватка активно розширює свій ареал, вторгаючись швидкими темпами на нові території», – розповів біолог.

Розвитку цього інвазійного виду сприяє помітне потепління клімату, маловоддя та зростання органічного забруднення води.

«Те, що мохуватка вперше дала помітний спалах чисельності у Дніпрі – дуже тривожний сигнал», – переконаний Афанасьєв.

Фото із сайту «Вечірній Київ» та з відкритих джерел

92 запитів за 0,218