У Фастові обирають заступників мера по-європейськи

today 10.02.2021 query_builder 09:57 remove_red_eye 98 bookmarks Новини

Днями у Фастові відбувся круглий стіл «Національна платформа єднання України: застосування європейських практик при формуванні керівних органів місцевих рад».

Це стало унікальною подією для всієї країни, адже вперше в Україні на місцевому рівні застосували європейський принцип пропорційного представництва політичних груп при розподілі керівних посад у міській раді. Завдяки цьому, застосувавши метод Д'Ондта, всі політичні сили, присутні у Фастівській міській раді, отримали право запропонувати свої кандидатури на відповідальні місця в апараті міської ради, її виконавчих органах та комісіях міської ради, інформує ФастівNews.City

"Ми, українці, чомусь звикли, що з приходом до влади певної політичної сили, керівні посади отримують лише члени партії-переможця або кум, брат чи сват, - написала на своїй сторінці у Фейсбук депутат міської ради Юлія Кабанова-Шпакович. - Але наш Фастів пішов іншим шляхом - сьогодні відбувся унікальний захід із застосуванням методів європейської демократії при розподілі політичних посад за методом Д'Ондта, який вже давно застосовують в країнах ЄС. Тобто кожна з 6 партій, які зайшли в міськраду ("Європейська Солідарність", "Партія національного егоїзму", "Слуга народу", ВО "Батьківщина", "За майбутнє", "ОПЗЖ") отримали шанс обрати посаду заступника мера, голови та членів депутатських комісій. Обирали по черзі, залежно від кількості голосів виборців".

Цей захід став вагомим внеском у питання розвитку місцевої демократії, показав яким чином на практичному рівні мають застосовуватись методи і механізми європейської демократії. Проходив він з залученням голови Київського офісу Ради Європи Олени Литвиненко, народних депутатів Віталія Безгіна, Олега Дунди та Віктора М'ялика, депутатів міської ради та представників громадськості.

Міський голова Михайло Нетяжук відмітив, що зроблена дія, яка може стати успішним прикладом для всіх органів місцевого самоврядування. Застосований європейський досвід надає можливість уникнути ризиків, що виникли після виборів, які пройшли за пропорційною системою.

Народний депутат Олег Дунда підкреслив: «Цей захід цікавий тим, що вперше в Україні місцева Фастівська громада наважилась на застосування європейського підходу до розподілу керівних посад методом Д’Ондта. Такий метод працює в багатьох країнах ЄС і досить успішно. Приємно, що Фастівська громада долучилась до позитивної європейської практики і всі політичні сили залишили свої амбіції та взяли курс на активну і конструктивну роботу. Сподіваюсь, що невдовзі цей досвід принесе позитивні результати для фастівчан та отримає активну підтримку на всій території України для побудови сильних, спроможних громад».

Фото - ФастівNews.City

92 запитів за 0,215