З нуля відбудовану амбулаторію у Гурівщині відвідав міністр охорони здоров’я та інші посадовці

today 08.03.2023 query_builder 20:55 remove_red_eye 71 bookmarks Новини

У селі Гурівщина Дмитрівської ТГ за кошти благодійників відбудували сільську амбулаторію, яка була знищена ворогом на початку війни. Вона стала першим медичним закладом у Київській області, відбудованим з нуля після руйнування. Про це розповів голова парламентського комітету з охорони здоров’я Михайло Радуцький, який відвідав заклад разом із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та іншими посадовцями, інформує «Великий Київ».

Дмитрівський медичний центр у Гурівщині зазнав руйнувань в березні 2022 року – від будівлі внаслідок обстрілу буквально не залишилося нічого, що можна реставрувати.

Відновлення амбулаторії обійшлося у 24,5 млн грн. Ці кошти надали благодійники, зокрема ФК “Динамо”. Одночасно закуповувалося необхідне медичне устаткування, комп’ютерна техніка та меблі.

«Відверто був вражений новим закладом. На мою думку, амбулаторія у Гурівщині може конкурувати із найкращими приватними амбулаторіями столиці. Заклад має все необхідне для надання медичних послуг на первинці», – поділився депутат.

Загальна площа будівлі 365 кв. м. Це майже стільки, скільки було до руйнування. Працюють два сімейні лікарі, стоматолог, педіатр. Амбулаторія надає послуги 4,5 тис. мешканцям громади – в середньому 35-40 пацієнтів щодня.

Тут передбачені комфортні умови (зручна рецепція для очікування, безпровідний інтернет, денний стаціонар із ТБ-панеллю, лабораторія, маніпуляційний кабінет і кабінет щеплень). Для роботи лікарів також створені всі необхідні умови – наприклад, кімната відпочинку персоналу.

Одна з особливостей проєкту – розділення потоків дорослих пацієнтів і дітей для запобігання розповсюдженню інфекцій і вірусів. Дитячий блок має окремий вхід і включає кабінет педіатра, спарений із кабінетом для проведення щеплень. Також заклад обладнаний усіма зручностями для прийому людей із інвалідністю та вадами зору.

Фото із сайту «Великий Київ»

87 запитів за 0,166