У Каневі, можливо, відкриють музей художника Івана Марчука

today 10.02.2021 query_builder 18:08 remove_red_eye 106 bookmarks Новини

У Каневі колишній районний будинок культури планують перетворити на перший в Україні музей всесвітньо відомого художника Івана Марчука.

Про це повідомляє пресслужба Канівської міської ради, пише «Історична правда».

Як розповів Канівський міський голова Ігор Ренькас, у центрі міста вже є діючий міський будинок культури. А ще є надія на завершення довготривалого будівництва Шевченківського культурного центру.

Будинок культури у зв'язку з адміністративною реформою та ліквідацією Канівського району переходить до комунальної власності міста.

Для виконання функцій будинку культури це приміщення непотрібне, але сама будівля цікава і розташована в історичній частині міста. Тому й виникла ідея перетворити колишній БК в музей почесного громадянина міста, "генія сучасності", за версією газети The Daily Telegraph, народного художника України Івана Марчука.

"Творчістю Марчука захоплюється без перебільшення увесь світ, але в Україні досі не відкрито жодного музею Івана Степановича. Для нас буде честю виправити цю непоправну помилку і стати першим містом, де відкриється такий музей.

Цю ідею ми вже озвучили представникам самого художника й отримали схвальні відгуки. Також звернулися до міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка", - підкреслив Ренькас.

У міськраді зповідомили, що зараз будівля не пристосована для розташування в ній музею. Але проведення ремонту дасть змогу не тільки відкрити перший в Україні музей Івана Марчука, а й у подальшому організовувати тут проведення творчих вечорів, фестивалів та інших культурних заходів.

Фото із сайту Канівської міської ради

92 запитів за 0,226