У Києві зберігаються найдавніші християнські ікони

today 18.12.2021 query_builder 07:14 remove_red_eye 300 bookmarks Історичні паралелі, Новини, Таємні знання

У Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків зберігається багато унікальних експонатів, та є серед них по-особливому цінні. Чотири візантійські ікони VI-VII століть «Йоанн Предтеча», «Святі Сергій та Вакх», «Богоматір з немовлям», «Мученик та мучениця», які представлені тут, є всесвітньовідомими пам’ятками культури – найдавнішими з християнських ікон, що збереглися до нашого часу. До Києва їх у другій половині 19 століття привіз єпископ Порфирій Успенський, який перед тим відвідав один із найдавніших християнських монастирів – Святої Катерини в Єгипті, де отримав у подарунок чотири ікони. Спершу вони були передані Київській духовній академії, у 1923 році – Музею культів і побуту, створеного на території Києво-Печерської лаври, а у 1941 ікони опинилися у Музеї Ханенків.

Ці найбільш рідкісні ікони планети виконані в античній техніці енкаустики – малюнок наносили на дерев’яні дошки розтопленими восковими фарбами. Через 100-200 років після їхнього створення Візантію охопило іконоборство. Посилаючись на Старий Заповіт, імператори визнали шанування ікон ідолопоклонінням. Ікони, мозаїки, фрески, християнські скульптури знищували по всій країні. За їхнє зберігання страчували.

Прадавні образи зберегли ченці віддаленого від політичних пристрастей монастиря Святої Катерини в Єгипті. Ця християнська обитель досі має зібрання унікальних ікон, і лише чотири з них за віком та технікою живопису подібні до образів із Музею Ханенків.

Не менш цінною є й ВІЗАНТІЙСЬКА ІКОНА СВ.ГЕОРГІЯ, 12 СТОЛІТТЯ, виставлена в Національному художньому музеї України.

Цікава вона солідним віком та унікальною для Візантії об’ємною технікою. На цій іконі Святий Георгій зображений в одязі римського полководця. Російські, українські, болгарські і грузинські іконописці часто писали святих у військових обладунках своїх країн. Але на візантійських іконах Георгій завжди у формі римського воїна 3 століття. В такому вигляді римська спадщина доживе до 1453 року, коли Константинополь візьмуть турки.

Джерело - was.media

Фото - Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків та Національний художній музей України

92 запитів за 0,284